Arc’da sevinen Sottsass, üzülen Enable oldu

Avrupa yarışçılığının Epsom Derbi’den sonra 2 numaralı yarışı olarak kabul edilen ve daha once bu önemli mücadeleyi 2 kez kazanan Enable’ın performansı başta olmak üzere  sonucu büyük bir merakla merakla G1 Prix de l’Arc de Triomphe, 4 Ekim 2020 Pazar günü Fransa’nın ünlü ParisLongchamp Hipodromu’nda koşuldu.

Çim pistte 2400 metre mesafeli ve toplam 3.000.000 € ikramiyeli koşuyu, White Birch Harası’nın sahibi ve Jean-Claude Rouget’nin antrenörü olduğu Sottsass (Siyouni – Starlet’s Sister, Galileo) jokeyi Cristian Demuro ile kazandı.

3 ve yukarı yaşlı 11 safkanın start aldığı Prix de l’Arc de Triomphe’da Sottsass’in ardında ikinciliği In Swoop (Adlerflug) elde ederken, mücadeleden Persian King (Kingman) üçüncü, Gold Trip (Outstrip) dördüncü, Raabihah (Sea The Stars) beşinci, tarihte ilk kez 3’üncü deefa Prix de l’Arc de Triomphe’u kazanmak için Frankie Dettori ile piste çıkan Enable ise altıncı olarak ayrıldı.

Geçtiğimiz yıl Waldgeist’ın kazandığı Prix de l’Arc de Triomphe’da 3.lük elde eden Sottsass, bu yıl elde ettiği zaferle birlikte 13’üncü startında 3’üncü G1 galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “Arc’da sevinen Sottsass, üzülen Enable oldu

  1. son 400 lerde enable a yapılan fauller le at resmen yarış dışı bırakıldı fransa komiserler kurulu kör galiba atı arada tost yaptılar dettori ve enable ikilisinin motivasyonu yerler bir oldu yazık..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir