Arif Kurtel Keeneland’de startı verdi…

8 – 16 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan Amerika Keeneland 2023 Yılı Damızlık Stok Satışlarında beşinci gün Türk Yetiştiriciler alımlara devam ederken, geçtiğimiz yıllarda Amerika’dan çok safkanı Türkiye’ye getiren at sahibi ve yetiştirici Arif Kurtel’de alımlara başladı.

Günün ilk alımı Marmara Harasının sahibi, atçı ve yetiştirici V.Hakan Keleş’den geldi. 1520 Lot numaralı Hills of Beverly (Ghostzapper) isimli kısrak Murat Sancal vasıtasıyla Oscar Performance’den gebe olarak 30.000 $’a alındı. Kısrağın Hikmet Terzi ile ortak olarak aldığı öğrenildi.

Bu kısrağı Burak Göktürk tarafından Girvin’den gebe olarak 15.000 $’a satın alınan Honor And Blassing (To Honor and Serve) izledi.

Yoğun ve hareketli geçen günün üçüncü kısrağını Arif Kurtel aldı. Bu sene aygırları ile de sezona damga vuran Kurtel, 1584 Lot numaralı Miss Behaviour (Jump Start) isimli kısrağı Sancal/HRP vasıtasıyla Cyberknife’dan gebe olarak 50.000 $’a kadrosuna kattı.

Murat Sancal Bitirmiş Ekürisi için 30.000 $’a Maclean’s Music’den gebe olan Anythingyoucando (Curlin) isimli kısrağı aldı.

Satışın ilerleyen saatlerinde Kurtel Ekürisi alımlara devam etti. 1839 Lot numaralı Ceeme Run Wild (Tiznow) isimli kısrak 22.000 $’a Violence’den gebe olarak alındı.

Sancal/HRP işbirliği 1862 Lot numaralı Curfew (Into Mischief) isimli kısrağı McKinzie’den gebe olarak 30.000 $’a, Reşat Akkan ise 1874 Lot numaralı Delightful (Bernardini) isimli kısrağı Vekoma’dan gebe olarak 22.000 $’a satın aldı.

Keeneland’deki Türk Atçılar Adana Demirspor ve Fenerbahçe arasındaki maçı izlemekten de geri kalmadılar.

 

 

News Reporter

6 thoughts on “Arif Kurtel Keeneland’de startı verdi…

  1. Öncelikle hayırlı olsun …. bu paralara alınan kısraklar ne derece başarılı taylar verir büyük bir soru … ticaret için yapılıyorsa ayrı bir konu. Yıllar önce İlyas bey de ucuz olsun çok olsun demişti..

    1. Kurtelin aldığı kısrak 700 bin USD kazanmış koşarken , gebe olduğu aygirin asım bedeli 30.000 USD . Kağıt üzerinde çok kaliteli bir kısrak ki eğer Türkiye’ye gelecek ise fark yaratır

  2. Hangi paralardan bahsediyorsun sen kurdan haberin yok galiba. Ki alınan kısrakların orijinleri çok iyi ucuzda değiller.

  3. Kurtel ekürisi son yıllarda yakaladığı şampiyonları ithal kısraklardan ve aygırlardan yakaladı Blue Sunset, Long Runner,The Last Romance,Festival Fever,Cosmıc Kıd,Final Dance ve niceleri. Kurtel ekürisi ABD den alacağı yeni kısrakları klas aygırları Tizway ve Air Vice Marshall a eşleştirip yeni şampiyonları bulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir