Arqana Ocak Online Satışında Top Purchaser; Aracı Ekürisi…

25 Ocak 2024 Perşembe günü 11 safkanın satışa sunulduğu Arqana January Online Sales’de en yüksek alımı, at sahibi ve yetiştirici Vefa İbrahim Aracı gerçekleştirdi.

6 Lot numarası ile satışa sunulan Gypsy Gold (Siyouni – Slorious Sight, Singspiel) isimli 2020 doğumlu 3 yaşlı kısrak, 280.000 €’ya Aracı Ekürisi tarafından satın alındı.

G1 French 1,000 Guineas (Fransa Dişi Tay Deneme) ikincisi ve G1 Prix de Diane (Fransa Kısrak Koşusu) üçüncüsü Glorious Sight’ın kızı olan Gypsy Gold, G2 Grand Prix de Deaville galibi Glycon’un da kız kardeşi…

News Reporter

4 thoughts on “Arqana Ocak Online Satışında Top Purchaser; Aracı Ekürisi…

 1. Aracının bu boş kısrak için ödediği rakam ABD satışlarında gürültü koparılarak alınan 10-12 tane gebe kisrağın toplam bedelinden daha fazla. Yani alırken seçerek kaliteli kanları almak lazım ithalse köy sepete mantığı bitti artık.

 2. Gypsy Gold is the best female of progeny of her dam who was valued at 1.7 million Euros back in 2011 amd since then she proved to be very good mare.

  Her race record is 1 to 1.1mile in distance and was run win carefully.

  RWP:8/2/3

  This filly also has 600K Euros sister bt La Havre and could be special in her 3 years old campaign,finger crossed.

  I think thos invesment could prove to be a big success for Mr Araci if the correct mating plans put in place.

  Best of luck with her.

 3. kısrağa bu kadar para vermişler ise buraya gelmez, avrupada kalacaktır tahminen. aygır olarak harry angel tercih edeceklerdir diye tahmin ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir