Nurettin Güven’den takipçilerine 48 liraya İstanbul Altılısı…

1.Ayak: Kilo farklarının şansları eşitlediği oldukça zorlu günün ilk ayağında bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans vermenizi öneriyorum. Kısa ara sonrası katıldığı üç yarışında da adından bahsettirmeyi başaran Lokum, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde şeytanın bacağını kırabilir. Kazandığı koşusunun bir tesadüf olmadığını idmanlarındaki keyifli görünümüyle bir kez daha kanıtlayan Watashi No Kiseki ile önemli bir kilo avantajına sahip Rosso üst sıraları zorlayacaktır. Ankara’daki son koşuları oldukça parlak The Plucky, muhafaza ettiği güzel durumuyla kuponlardaki yerini almalı. Yükselişini sürdüren Miss Defne, öndeki çekişmelerden yararlanacaktır. Kazanarak moral bulan Eliminatör, hazırlıkları iyi Libertalia, gücü oranında ters koşabilen Black Rock ve dengi grupta Crafty Girl geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de…


2.Ayak: Ankara’da iştirak ettiği son 2200 metrelik çim koşusunda, gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek kendisine 2.32.90’lık derecesiyle yakın aralarla 3.lükte şans bulan Gürler Kızı, oldukça uygun rakipler arasında ve son haftaların formda binicisi idaresinde gruba üstünlük sağlayacaktır. Kazanacağına inandığım safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.


3.Ayak: İzmir’deki son koşusunda Kuddusi ile fotoya kadar nefes kesen bir mücadeleye girişerek etkileyici bir 2.likle ayrılan Koca Polat ile üst üste kazandığı koşularıyla ne denli iyi bir forma sahip olduğunu gözler önüne seren Tatavla arasında sıkı bir çekişme bizleri bekliyor. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir. 


4.Ayak: İştirak ettiği son G1 Gazi koşusunda beklentileri veremeyerek gerilerde tamamlayan Malkoçhan, tekrar döndüğü Ankara’da tamamladığı hazırlıklarında göz doldurdu. Bu kez çok daha iyi tanıyacağı İstanbul pistinde iddialı bir sonuçla ayrılmasını bekliyorum. Mesafe ayırt etmeksizin katıldığı son koşularında gayet parlak sonuçlarla ayrılan Pür Dikkat, takı değişikliğine gittiği bu sınavında ekibinin yüzünü güldürebilir. 800/48.5 – 400/24.2 R galobundaki kolay görünümüyle bir hayli beğenimi toplayan Giant Dream, bu havasını performansına yansıtması halinde söz sahibi olacaktır. Bu grupla baş edebilecek güçte olduğu kesinlikle unutulmaması gereken Grey Kurt ile formundaki artışın kaldığı yerden devam ettiğini gözlemlediğim Tor The Wings fazlaca ihmale gelmezler.


5.Ayak: Kendinden yaşça büyük rakipler arasındaki ilk sınavına çıkacak olmasına rağmen bu kez 9’da 5 yaptığı pilotunu bulan Overlord, gayet sıhhatli idman görünümü ve başarılı olduğu mesafede kuponlara öncelikli yazılmalı. Yükselen bir form grafiğine sahip Kuababa ile gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Rising Sory favoriye sert rakiplerdir. Kondisyon açığını hızla gidermeye başlayan Akgün, başarısız son koşularını unutturmaya çalışacaktır. En az kendisi kadar iyi durumdaki ahırdaşı Siempre Ganador ile birlikte sahaya çıkacak olan Ganando Solo, öndeki çekişmelerden istifade edebilir. Galobu ve sprinti iyi Ferhan ise koşunun tatlı sürprizini gerçekleştirmeye çalışacaktır.


6.Ayak: İstanbul çiminde şimdiye kadar katıldığı 9 koşusunda da adından bahsettirdiğini özellikle belirtmek istediğim Özalak, artan formu ve kantarmasını iyi okuyan sürekli binicisi idaresinde favori olmayı hak ediyor. Bu haftaki çalışmalarında çok değiştiğini gördüğüm Şehlevent, koşunun tüm yükünü çektiği Ankara’daki son yarışını kazanmayı bilen Alemin Kralı ve etkili binicisi idaresinde Özdoğa favorinin eksiklerinden istifade edeceklerdir. Eze Eze, Karacakayalı ve Malala sonraki ihtimallerdir.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 7-6-9-3-8 // 1-5-2-4

2A) 6

3A) 4-2

4A) 5-8-2-3-6

5A) 1-6-5 // 2-3-4

6A) 1-12-11-4

6’LI GANYAN: (3/6/4/8/5/4) 704 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir