ARTS MAN ikinci baharını yaşıyor…

17 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Sahil Güvenlik Komutanlığı (Ankara) koşusunu, Müzeyyen Karabulut’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Veysel Tekin’in yaptığı Arts Man (7y da Tizway – Art’s Lady, Theactical) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Antiochos (Banknote) elde ederken, Zala Bey (Agresivo) üçüncü, Hunting (Justenuffhumor) dördüncü, Victory Weapon (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü galibiyeti… 

Arka arkaya kazandığı yarışlar sonrası çok iyi durumda buraya gelen Arts Man son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Müslüm Çelik idaresinde çıkışla birlikte aldığı liderliği rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanırken, hem bu yılki ilk sınıf galibiyetini elde etti, hem de üst üste üçüncü birinciliğine ulaşmış oldu. 

Toplu bir çıkışla birlikte en dıştan atak yapan Arts Man liderliği alırken ikinciliğe Victory Veapon girdi. Daha sonra Antiochos ve Juno Moneta sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Arts Man liderliğini korurken Victory Weapon ikincilikte daha sonra Antiochos ve Juno Moneta şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Arts Man halen lider, Victory Weapon yine takipte, daha sonra Antiochos ve Zala Bey sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Arts Man liderliğini korurken yine ikincilikte Victory Weapon içinde Antiochos daha sonra Zala Bey ve Juno Moneta sırası ile 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Arts Man liderliğini korurken içerden Antiochos’un dıştan da Zala Bey’in atakları görüldü. 200’den sonra Arts Man iki rakibini tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 2’14”82 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Arts Man (Müslüm Çelik)
News Reporter

3 thoughts on “ARTS MAN ikinci baharını yaşıyor…

  1. Müthiş koştu Maşallah ihtiyar delikanlıya.

    Müslüm Çelik çok iyi tempo verdi ve nerede ne zaman tepki vereceğini çok iyi biliyor önceki yarıştada çok güzel birincilik almıştı.

    Derecede muazzam biraz daha zorla pist rekoru gelecekti.

    Burada kalsın Arts Man uzunda bir üst grupla koşarsa 2200 ya da 2400 de pist rekoru gelebilir. Arts Man kazanır demiyorum ama arkadan gelenler sağlam olacak buradaki rakipleri tam dişine göreydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir