ASABİ’den Şanlıurfa sezonuna iyi başlangıç…

08 Aralık 2022 Perşembe günü Şanlıurfa Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Harran Belediyesi koşusunu, Bülent Demir’in sahibi olduğu, M. Necdet Narin tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Eyyüp Yardımcı’nın yaptığı Asabi (3y de Scarfacce – Rigorous, Grand Slam) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Beauty Sun (Toccet) elde ederken, Real Grace (Invincible Son) üçüncü, Eminamca (Nearly Green) dördüncü, Brodbeck (Fast ‘N’ Famous) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Beyaz Bayrak-Ayna galibiyet…

Şanlıurfa’ya Diyarbakır’da kazandığı Kv-7 Çınar Kaymakamlığı koşusu galibiyeti ile moralli gelen Asabi, son yarışlarında birlikte olduğu jokeyi Ferit Yardımcı idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği düzlükten sonra farkı daha da arttırarak kolay bir şekilde kazanırken, aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini elde edip sezona da iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Magnum Opus’un 5 boy ve Real Grace’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan gelen Asabi koşunun liderliğini alırken ikinciliğe de Darkholm girdi. Daha sonra Hakimşah ve Eminamca sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Asabi liderliğini korurken ikinciliğe Airman girerken daha sonra Darkholm ve Hakimşah şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Asabi yine lider ikinciliğe tekrar Darkholm girdi. Arkalarında Airman ve Brodbeck sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Asabi liderliğini korurken ikinciliğe Beauty Sun girerken daha sonra Brodbeck ve Darkholm şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Asabi farkı 3-4 boya çıkarırken ikincilikte Beauty Sun onu takip etti. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Asabi sonlarda farkı 7 boya kadar çıkararak ve 2’18″79 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Asabi (Ferit Yardımcı)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir