ASCOT’dan ilk Grup zaferi…

8 Ocak 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 mücadeleyi, Hayrettin Karamazi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Faruk Tan’ın antrenörü olduğu Ascot (3y de Mendip – Alaz, Strike The Gold) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği King Farrier (Hakeem) elde ederken, mücadeleden Yennefer (General Quarters) üçüncü, Kübra Hanım (Win River Win) dördüncü, Mystic Power (Deha) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ascot (Müslüm Çelik) – A3 

İlk Grup koşu galibiyeti…

Yarış hayatının 15’inci startında 5’inci birinciliğini elde eden Ascot, bu galibiyeti ile Adana’daki ilk birinciliğini elde ederken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Süratli bir tempoda başlayan mücadelede ilk metrelerde öndeki ikilinin hemen arkasında ve bariyer dibinde üçüncülüğe yerleşen Ascot, son viraj dönülür dönülmez rakiplerinin dışına çıktı ve buradan yaptığı sprint ile son 300’de rakiplerine hakim olup bu metreden sonra hiçbir rakibini yanına yaklaştırmadan 3 boy farkla ve 1’27”36’lık derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir