Ascot’ta ilk günün yıldızları; Triple Time, Paddington ve Bradsell…

İlki 1711 yılında düzenlenen ve dünyanın en prestijli yarış festivallerinden biri olan Royal Ascot Festivali 20 Haziran 2023 Salı günü İngiltere’nin Berkshire bölgesinde bulunan Ascot Hipodromunda başladı.

Festivalin ilk gününde G1 Queen AnneG1 Kings Stand Stakes ve G1 St. Jamess Palace Stakes gibi birbirinden önemli 3 yarış koşuldu.

Günün ilk G1 mücadelesi olan G1 Queen Anne Stakes’I Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum’un sahibi olduğu ve Kevin Ryan’ın antrene ettiği Triple Time (Frankel – Reem Three, Mark of Esteem) Pressing’in unutulmaz jokeyi olarak ülkemizden de tanıdğımız Neil Callan ile galibiyete ulaşan safkan oldu.

İlk günün bir diğer G1 mücadelesi olan G1 Kings Stand Stakes’te finişe uzanan isim Archie Watson’ın antrene ettiği Bradsell (Tasleet – Russian Punch, Archipenko) oldu. Kadın jokeyi Hollie Doyle’un sonlarda rakibine doğru yaslanması ile birinciliğe ulaştığı mücadeledeye protesto çekildi ama sonuç değişmedi.

Günün son G1 yarışı olan 3 yaşlı taylara mahsus 1600 metre çim pistte düzenlenen G1 St Jamess Palace Stakes’te ise Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu ve efsane antrenör Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Paddington (Siyouni – Modern Eagle, Montjeu) usta jokeyi Ryan Moore ile galibiyete ulaştı.

♦ Ascot’ta ilk gün yarışlarının son metrelerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir