At Sahibi ve TJK Asli Üyesi NECATİ DEMİRKOL yurt yaptırdı…

At Sahibi, yetiştirici, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi ve eski Genel sekreteri olup aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübünde de eski dönem yöneticilerden biri olan Necati Demirkol, memleketi Şanlıurfa’ya yurt ve kütüphane yaptırdı.

Daha önce pek çok hayır işi gerçekleştiren Demirkol, bu defa kızların barınabileceği Zübeyde Demirkol Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile Emine Demirkol Kütüphanesinin açılışını İpekyol Mahallesinde gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’da bir ilk olan yurdun açılışına İstanbul’dan gelen hayırsever iş adamı Necati Demirkol ile birlikte AK Parti MKYK Yedek Üyesi Vildan Polat, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti eski Milletvekili Yahya Akman, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Vali Vekili Yasin Akgül, Vali Yardımcısı Muhammed Üsame Soysal, ilçe belediye başkan vekilleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Necati Demirkol

Açılış programında bir konuşma yapan Demirkol şunları söyledi; “Maddi katkıdan çok burada meşakkat önemli. Böyle bir kurumun, ilim irfan yuvasının kıymetli gençler yetiştirmesi, gençlerin barınacağı yurtlar yapması, topluma faydalı gençler yetiştirmesi çok önemli. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte başkanımız Cüneyd Yavuz’a, emeği geçen, en önemli vaktini veren, burada sorumlulukları alan herkese çok teşekkür ediyorum. Valimize de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”News Reporter

1 thought on “At Sahibi ve TJK Asli Üyesi NECATİ DEMİRKOL yurt yaptırdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir