Atçılık Derneklerinden Ortak Açıklama…

Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği ve Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, bu sabah Şanlıurfa’da yaşanan gelişmelerle ilgili ortak bir Basın Açıklaması yaptı.

Bilindiği gibi 1 Ocak 2024 Pazartesi günü Şanlıurfa’da koşulması gereken yarışların bu sabah yapılması gereken deklareleri, bölge atçılarının 2024 yılındaki Şanlıurfa yarış gün sayılarını yeterli bulmaması nedeniyle yapılamamıştı.

3 Derneğin ortak açıklaması şöyle;

News Reporter

6 thoughts on “Atçılık Derneklerinden Ortak Açıklama…

  1. Doğudaki yariscilik konusu baştan asagiya masaya yatırılıp değerlendirilmeli…Herkes çuvaldızı kendine batiracak öncelikle…Bu yarışlar yarissever gözünde niye bu düzeyde hem TJK hemde Doğulu atcilar düşünmeli…Dediğim gibi herkes kendi payinca doğru değerlendirmeyi yapmalı …Saygilar

  2. Urfa nın iyi atçıları Ankara ve İstanbul da at koşuyor. İyi atın varsa gelirsin buralara yoksa alt grup atlarla parsayı toplamaya çalışmaya gerek yok.

  3. Bu işin uzmanı değiliz ama bizde yıllardır takip ediyoruz sektörü ve kimse kusura bakmasın ama C grubu arap ve ingiliz atları ile Şanlıurfa Elazığ Diyarbakırda koşup İstanbul Ankara İzmir Bursa Adana seviyesinde yarış günü ve ikramiyesi kimse beklemesin.

    1. O zaman masraf ve giderleri de daha düşük yapmaları gerekmez mi doğu olunca nedense hep bir ağızdan laf çıkıyor tevziye ve masraflar batı ile aynı oluyorsa bi zahmet ikramiye de öyle olmalı.

  4. Doğu yarışlarını oynamamaya çalışıyorum..hiç güvenilir değil..at yarış oynayan kişi olarak çok güvensiz olarak değerlendiriyorum.. yazık çok yazık..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir