ATEŞALAN’dan bu defa Bursa’da sınıf galibiyet…

20 Haziran 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Gökçeada koşusunu, Selin İzem Dikencik’in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Melek Özgül’ün yaptığı Ateşalan (4y aa Özgünhan – Hilal Sultan, İbocan) aprantisi Ercan Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Önerbeyi (Orçun) elde ederken, mücadeleden Toramankaya (Kayayürekli) üçüncü, İlk Parıltı (Kurtel) dördüncü, Bubo (Baba Mevlüt) ise beşinci olarak ayrıldı.

Son yarışının tesadüf olmadığını gösterdi…

Ankara’da kolay kazandığı A3 Ankara Vali koşusu sonrası dikkatleri üzerine çeken Ateşalan, bugün de Bursa’da katıldığı Kv-8 sınıfındaki yarışı kazanarak hem son koşusunun tesadüf, olmadığını kanıtlamış, hem de Bursa pistindeki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Miranalp’in starttan çıkmadığı koşuda ilk metrelerde atak yapan Önerbeyi koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Bubo, Özilge ve Ateşalan üçlüsü daha sonra Betsi sırası ile 1800 ve 1600 startları geçildi. 1400’e gelinirken Önerbeyi liderliğini korurken ikincilikte Bubo üçüncülükte Ateşalan daha sonra Özilge şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Önerbeyi yine lider Bubo takipte daha sonra Ateşalan sırası ile 600 geçildi. Düzlüğe çıkılırken atak yapan Ateşalan gelip az farkla liderliği aldı. 400’de Ateşalan ve Önerbeyi arasındaki mücadelede son 200’den sonra rakibine hakim olan Ateşalan farkı 3,5 boya çıkartarak 2’22″27 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

1 thought on “ATEŞALAN’dan bu defa Bursa’da sınıf galibiyet…

  1. Toramankaya aralı koştuğu için etkilendi atı biraz daha sık kosmaları lazım at koşmazsa formu düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.