ATEŞBİBİ rakiplerine köy kasaba yaptı!

3 Ağustos 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda düzenlenen 4 yaşlı Dişi Arap atlarına mahsus A3/DHT/D Mencule Koşusunu, Enver Yıldız’ın sahibi, Sultansuyu  TİM’in yetiştiricisi ve Raci Atlı’nın ise antrenörü olduğu Ateşbibi (4y ak Ateştopu – Bibi, Berkoş), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

6 Safkanın katılımı ile 2000 metre kum pistte koşulan 143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, starttan çıkığı gibi beyaz bayrak-ayna yaparak ve düzlükte rakipleri ile arasındaki farkı her metrede biraz daha arttırarak 8.5 boy farkla kazanan Ateşbibi’nin ardında ikinciliği Göldem (Tamerinoğlu) elde ederken, bu safkanın 1 boy gerisinde Mavi Bahar (Özgünhan) üçüncü, onun da 5.5 arkasında Alıcıkuş (Ayabakan) ise dördüncü oldu.

28’inci startında 10’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Ateşbibi, kariyerinin 5’inci Grup galibiyetine imza attığı mücadelede, Ankara kum pistindeki ilk Açık yarış birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.469.415 TL’ye yükseltti.

Ateşbibi (Ahmet Çelik)
News Reporter

3 thoughts on “ATEŞBİBİ rakiplerine köy kasaba yaptı!

  1. 22000 Tl ye satışı yapılmış, Halis Karataşla anıları olan, gelecekte çok iyi yavruları olacağına inandığım, karakterli bir at..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir