Atıf Esenbel’de zafer TIME TO SHINE’ın….

06 Kasım 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Atıf Esenbel koşusunu, Ayşe Merve Kitapçı’nın sahibi olduğu, Kamil Levent Kitapçı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yağmur Gürsöğüt’ün yaptığı Time To Shine (3y de Luxor – Chantilly, Whipper) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bright Hope (Torok) elde ederken, Luminary (Bosporus) üçüncü, Grasyas (Lion Heart) dördüncü, Saetta (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İkinci Grup galibiyeti…

Ağır kilo ile start aldığı Kv-8 Atıf Er koşusu galibiyeti ile bu koşuya oldukça iyi durumda gelen Time To Shine tekrar buluştuğu günün başarılı jokeyi Halis Karataş idaresinde süratli giden koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanırken hem rakiplerinden rövanşı aldı, hem de ikinci Grup zaferine imza atmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte bilinen stili ile Saetta koşunun liderliğini alırken ikinciliğe Luminary girdi. Daha sonra Çirçuz ve Grasyas sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Saetta liderliğini korurken yine ikincilikte Luminary arkalarında Grasyas ve Çirçuz ikilisi daha sonra Time To Shine şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Saetta lider, Luminary takipte daha sonra Grasyas, Çirçuz ve Time To Shine olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan gelen Luminary liderliği almaya çalışırken iç kulvara Time To Shine girdi. Gerilerden de Bright Hope’un atakları görüldü. 200’de içerden gelen Time To Shine liderliği aldı. Sonlarda ikinciliğe giren Bright Hope’un 2 boy önünde ve 1’22″76 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Time To Shine (Halis Karataş)News Reporter

1 thought on “Atıf Esenbel’de zafer TIME TO SHINE’ın….

  1. Uzun zamandır yağmur yok pist biraz yumuşak olsa bugün bu yarışta 1.21x çok rahat gelirdi. Time To Shine önde değil arka grupta bekleyerek daha başarılı olacağını gösterdi. Sürat koşularını 1000-1600 mt kum ya da çim yarışlarını tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir