Atilla Özsoy Kupası LUMINARY’nin…

15 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Atilla Özsoy koşusunu, Ali Dobak’ın sahibi olduğu, Tayral Tutumlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Muzaffer Kılıçseren’in yaptığı Luminary (4y aa Bosporus – Classical Girl, Distant Relative) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Saetta (Kaneko) elde ederken, Azmantor (Kaneko) üçüncü, Maça Kızı (Torok) dördüncü, Special One (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu sezon İstanbul’daki ilk birinciliği…

G3 Vehbi Koç koşusunda beklenen performansı sergileyemeyen Luminary, bugün sevdiği mesafede kendisi gibi süratli rakibinin hemen arkasında beklemeyi tercih ederek kazanmayı başarırken, aynı zamanda İstanbul’da bu sezonki ilk galibiyetini de elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte süratli safkanlardan Saetta koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Luminary daha sonra Subutai ve Special One sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Saetta liderliğini korurken Luminary yine takipte üçüncülükte Subutai hemen dışında Special One şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400 startında Saetta yine ikincilikte Luminary’in önünde liderliğini sürdürdü. 200’den sonra rakibine hakim olan Luminary fotoya yakın farkı 2 boya çıkararak 1’09″73 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Luminary (Mehmet Akyavuz)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir