AUTHORIZED’ın 3 yaşlı oğlu Ascot’ta G2 kazandı!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Darley Harasından geçtiğimiz sene satın alınan ve ülkemizdeki ilk aşımlarına bu sene başlayan Authorized’ın Avrupa’daki 3 yaşlı temsilcilerinden Santiago (Authorized – Wadyhatta, Cape Cross), Royal Ascot Festivalinin 4’üncü günü olan 19 Haziran 2020 Cuma günü koşulan 2800 metre çim pistteki G2 Queen’s Vase’i, jokeyi Ryan Moore ile kazandı.

Santiago (Ryan Moore)

Mücadeleyi 2’05”67’lik derecesi ile 3 boy önde kazanan Santiago, kariyerine geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında İrlanda’nın Leopardstown ve

Authorized

Galway Hipodromlarında katıldığı 1400 metre mesafeli koşularda elde ettiği ikinciliklerle başladı.

12 Eylül 2019 günü Listowel’da start aldığı 1600 metre çim pistteki koşuyu kazanarak maiden’a veda eden safkan, 281 gün aradan sonra 2800 metre mesafedeki G2 Queen’s Vase’i kazanarak 4’üncü startında 2’inci birinciliğine ve ilk sınıf galibiyetine imza attı.

Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu safkanın antrenörü Aidan O’Brien koşu sonrası yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; “Santiago’nun hep gelişime açık, iyi bir tay olduğunu biliyorduk. Seyahatten etkilenmiyor ve çok dayanıklı. İdmanı ve fit durumda tutması çok kolay olan bir at. Her zaman ideal bir St. Leger atı olduğunu düşünüyorduk” dedi.

Santiago’nun 12 Eylül’de koşulacak olan İngiltere’deki yılın son klasik yarışı G1 St. Leger Stakes öncesi bir koşuda daha start alması bekleniyor.

News Reporter

2 thoughts on “AUTHORIZED’ın 3 yaşlı oğlu Ascot’ta G2 kazandı!

  1. Ülkemiz pistlerine uygunluğunu Toruc Macto, Bici Bici , Navaho, lasting Memory gibi yavruları ve Scarface, Sweet Breew, Oghuz gibi baba kardeşleri ile ispatlayan Authorized kalite bir aygır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir