Authorized’ın başarılı aygır oğlu hafta sonu dikkat çekti!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Darley Harasından 2019 yılında satın alınan Authorized’ın ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden biri ve halihazırda tek aygır oğlu olan Toruk Macto, geçtiğimiz hafta sonunda start alan yavrularının başarısı ile dikkat çekmeyi başardı.

9 kez start alıp 6 birincilik elde ederken G2 Mehmet Akif Ersoy, G3 Mimar Sinan ve A3 Preveze Koşularını kazanıp G1 Erkek Tay Deneme üçüncü olan aygırın 15 Ağustos 2021 Pazar günü koşulan Kv-8 M.Kemal Karamehmet Koşusundaki 3 temsilcisinden Rampage (White Lily, Shining Wolf) mücadeleden birincilikle ayrılırken, aynı zamanda koşudaki tek dişi safkan olan bir Girl Gone Bad (Heiress S, Devir) ikinci, Akgün (Secret Shadow, Clodovil) ise dördüncü olarak babalarının adını kürsünün 1, 2 ve 4’üncü basamaklarına yazdırdılar.
Başarılı aygırın bir gün önce 14 Ağustos 2021 Cumartesi günü Ankara’da koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Karayel Koşusundaki temsilcisi Sigoş (Crafty Spell, Mastercraftsman) da, çok az farkla kaybettiği mücadelede babasına başarılı bir G1 ikinciliği hediye etti.

Bugüne dek start alan 94 yavrusundan 47’si (56) yarış kazanmayı başaran aygırın 13 de Black Type performans sergilemiş temsilcisi bulunuyor.

Toruk Macto
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir