Av. Utku Keleşoğlu’ndan Açıklama…
Av. Utku Keleşoğlu

20.12.2018 tarihinde At Yarışları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ile ilgili olarak sosyal medyada da tüm sektör paydaşları tarafından takip edildiği üzere 22.12.2018 tarihinde Sayın Atahan Zilcioğlu ile var olduğu iddia edilen sorunların yeni çözüm yollarının araştırılmasına / bulunmasına ilişkin karşılıklı diyalog ve fikir teatisi şeklinde, şeffaf ve aleni olarak yapmış olduğum münazarada görüşlerimi açıkça beyan ettim.

Gün içerisinde yapmış olduğum istişareler ve ayrıca sektörün bazı paydaşları/dernekleri arasında şahsımın dahil olmadığı görüşmeler esnasında dile getirilmiş olduğunu öğrendiğim; Jokeyler Derneği tarafından duyuru niteliğinde yapılmış basın açıklamasının şahsım tarafından kaleme alındığı iddiaları asılsızdır. Tarafların birbirlerini anlaması gerektiği, sorun varsa çözüm noktasında paydaşların bir araya gelerek diyalog yoluyla çözmesi gerektiği müteaddit defalar tarafımca dile getirilmiştir.

Süreç içerisinde birçok baş jokey tarafından son yapılan yönetmelik değişikliği ile ilgili olarak “hukuki görüşüm” sorulmuş ve konu ile ilgili arayan kişilere, şeffaflıkla soru-cevap niteliğinde sosyal medyada da aktarmış olduğum görüşlerimi aynen tekrar etmiş bulunmaktayım.

20.12.2018 tarihli değişiklik bir at sahibi olarak şahsımı da ilgilendirdiğinden şahsımın imzası ve altında ismimin bulunmadığı herhangi bir yazı, düşünce ve ifadenin tarafıma izafe edilmeye çalışılmasını hayretle ve esefle karşılamaktayım.

Sektör paydaşlarının bilgisine sunarım.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir