Avrupa ve Amerika’da geçtiğimiz haftanın önemli yarışları…

♦ Prix Rothschild’da son gülen MQSE DE SEVIGNE oldu…

30 Temmuz 2023 Pazar günü Fransa’nın Deauville Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus G1 Prix Rothschild’ı, Ecurie De Meautry’nin sahibi olduğu ve Andre Fabre’nin antrene ettiği Mqse De Sevigne (4y dd Siyouni – Penne, Sevres Rose) jokeyi Alexis Pouchin ile kazandı.

1600 metre çim pistte gerçekleşen mücadelede 1’35”50’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Mqse De Sevigne’nin hemen arkasında ikinciliği Godolphin temsilcisi Life in Motion (Sea The Stars) elde ederken, koşudan Sauterne (Kingman) üçüncü olarak ayrıldı.

Kariyerinin on birinci startında üçüncü birinciliğini elde eden Mqse De Sevigne, bu galibiyetiyle ilk G1 zaferini elde etti.

Münih’teki G1 mücadeleden NATIONS PRIDE galibiyetle ayrıldı…

30 Temmuz 2023 Pazar günü Almanya’nın Münih Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Grosser Dallmayr-Preis’i, Godolphin formasını taşıyan ve Charlie Appleby’nin antrene ettiği Nations Pride (4y de Teofilo – Important Time, Oasis Dream), jokeyi William Buick ile kazandı.

2000 metre çim pistte gerçekleşen mücadeleyi 2’15”02 ile kazanan Nations Pride’nin arkasında ikinciliği Fantastic Moon (Sea The Moon) ederken, Skalleti (Kendargent) ise koşudan üçüncülükle ayrıldı.

Amerika’da koşulan G1’leri THE CHOSEN VRON ve ELITE POWER kazandı…

30 Temmuz 2023 Pazar günü Amerika’nın Del Mar Hipodromunda koşulan 400.000 Dolar ikramiyeli G1 Bing Crosby Stakes’i, Sondereker Raing’in sahibi olduğu ve Eric Kruljac’ın antrene ettiği The Chosen Vron (Vronsky – Tiz Molly, Tiz Wonderful), jokeyi Hector Isaac Berrios ile kazandı.

1200 metre kum pistteki mücadelede 1’09”24’lük bir derece ile birinciliğe uzanan The Chosen Vron’un arkasında ikinciliği Anarchist (Distorted Humor), üçüncülüğü ise Dr. Schivel (Violence) elde ettiler.

Aynı gün Saratoga pistinde koşulan 350.000 Dolar ikramiyeli G1 Alfred G. Vanderbilt Handicap’ta birinciliğe uzanan isim ise Juddmonte forması ile piste çıkan, Willaim I. Mott’un antrene ettiği ve Irad Ortiz Jr ile start alan Elite Power (5y ae Curlin – Broadway’s Alibi, Vindication) oldu.

1200 metre kum pistte 1’09”22 ile biten koşuda ikinciliği Gunite (Gun Runner) elde ederken, mücadeleden Dean Delivers (Cajun Breeze) üçüncü olarak ayrıldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir