Avrupa’da durdurulamıyor!

Geçtiğimiz sene İngiltere’de ‘Yılın Antrenörü’ seçilen ve son yıllarda Avrupa’nın ve Dünyanın en başarılı antrenörlerinden biri olarak kabul edilen Charlie Appleby, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

15 yıldır Şeyh Muhammed’in sahibi olduğu Godolphin ekürisinde görev yapan ve 2013 yılında yardımcı antrenörlükten baş antrenörlüğe getirilen Southampton doğumlu 47 yaşındaki Appleby, yaklaşık 3 hafta içerisinde 3 ayrı ülkede Erkek Tay Deneme Koşularını kazanarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı.

Charlie Appleby

30 Nisan 2022 Cumartesi günü İngiltere’nin ünlü Newmarket Hipodromunda koşulan G1 Qipco 2000 Guineas Skates’i Ekürinin start alan 2 tayından daha sürprizi olan Coroebus (Dubawi) ile kazanan başarılı antrenör, 15 Mayıs 2022 Pazar günü Fransa’nın ParisLongchamp Hipodromu’nda koşulan G1 Poule d’Essai des Pouains’i Modern Games (Dubawi), 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü İrlanda’nın ünlü Curragh Hipodromunda koşulan G1 Tattersalls Irish 2000 Guineas’ı ise Native Trail (Oasis Dream) ile kazanarak tarihte nadiren görülen büyük bir başarıya imza attı.

Şeyh Muhammed ve Charlie Appleby

Dünya Sıralamasında 1 numara…

İngiliz Antrenör Thoroughbred racing Commentary’nin yayınladığı Global Trainers Rankings sıralamasında 15 Mayıs itibariyle 2757 puanla ilk sırada yer alıyor. Kariyerinde 33 G1 birinciliği bulunan Appleby’yi, 2739 puanla Chad C Brown, 2573 puanla Bob Baffert ve 2468 puanla John % Thady Gosden takip ediyor.

 News Reporter

1 thought on “Avrupa’da durdurulamıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir