Avrupa’da önemli G1 mücadeleler koşuldu…

Geçtiğimiz hafta içerisinde Avrupa’da önemli G1 mücadeleler gerçekleşti.

Fransa’nın Longchamp Hipodromunda koşulan 3 yaşlı taylara mahsus olarak 2400 metre çim pistte koşulan G1 Grand Prix De Paris’i, Jean Louis Bouchard’ın sahibi oluğu ve Pascal Bary tarafından antrene edilen Fransız Derbisi dördüncüsü Feed The Flame (3y de Kingman – Knyazhna, Montjeu) jokeyi Cristian Demuro ile 2’26”71 gibi iyi bir derece gerçekleştirerek kazandı. Koşuda ikinciliği İrlanda Derbisi ikincisi Adelaide River (Australia), üçüncülüğü ise İngiltere Kısrak Koşusu galibi Soul Sister (Frankel) elde ettiler.

Geçen hafta Fransa’nın Deauville Hipodromunda koşulan 3 yaşlı taylara mahsus 1400 metre mesafeli G1 Haras DEtreham Prix Jean Prat’ta ise birinciliğe uzanan isim Stephane Pasquier ile start alan Saito Hisaaki’nin sahibi ve Fabrice Chappet’in antrenörü olduğu Good Guess (Kodiac – Zykina, Pivoral) oldu. 1400 metre çim pistte 1’23”36’lık bir derece gerçekleştiren bu tayın arkasında ikinciliği Fransa Dişi Tay Deneme üçüncüsü Sauterne (Kingman), üçüncülüğü ise Fransa Erkek Tay Deneme üçüncüsü Breizh Sky (Pedro The Great) elde ettiler.

Fransa’da koşıulan bu iki G1 mücadelenin yanı sıra İngiltere’de de geçtiğimiz hafta önemli yarışlar koşuldu. Bunlardan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus olarak Newmarket Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan G1 Tattersalls Falmouth Stakes’i, John Gosden’ın antrene ettiği geçen senenin Fransa Kısrak Koşusu galibi 4 yaşlı klas kısrak Nashwa (Frankel – Princess Loulou, Pivotal) jokeyi Hollie Doyle ile kazanmasını bildi.

Koşuda ikinciliği G1 Coronation Stakles ikincisi Remarquee (GB) (Kingman (GB) – Regardez (GB), Champs Elysees), üçüncülüğü ise G1 Pretty Poly Stakes galibi Via Sistine (IRE) (Fastnet Rock (AUS) – Nigh (IRE), Galileo (IRE)) elde etti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir