Avrupa’da yeni star PINATUBO…

2 yaşlı taylar için Avrupa yarış sezonun en önemli mücadelelerinden olan G1 National Stakes ve G1 Moyglare Stud Stakes, Leopardstown Hipodromunda Irish Champions Weekend’in 2’inci günü kapsamında gerçekleştirildi.

2 yaşlı 8 tayın start aldığı 1400 metre çim pistteki G1 Goffs Vincent O’Brien National Stakes’i Godolphin Ekürisi’nin sahibi olduğu ve Charlie Appleby’ın antrene ettiği Pinatubo (Shamardal – Lava Flow, Dalakhani), jokeyi William Buick ile 9 boy farkla kazandı.

Pinatubo (William Buick)

10 Mayıs günü Wolverhampton’da kariyerine kazanarak başlayan Pinatubo, 31 Mayıs’ta Epsom, 22 Haziran’da Royal Ascot ve 30 Temmuz’da ise Goodwood’da kazanmayı başarmıştı. G1 National Stakes’te kariyerinin ve son yıllarda herhangi bir 2 yaşlı tayın ulaştığı en gösterişli G1 galibiyetlerinden birine imza atan klas tay geçilmezliğini koruyup 5’te 5 yapmış oldu.

Moyglare Stud Stakes’i Love kazandı…

2 yaşlı 10 dişi tayın start aldığı G1 Moyglare Stud Stakes’te ise bu yıl Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu ve Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Love (Galileo – Pikaboo, Pivotal),  jokey Ryan Moore ile zafere ulaştı.

1400 metre çim pistteki 228.000 Euro birincilik ikramiyeli koşuyu kazanan Love, kariyerinin 6’ıncı startında ilk G1 zaferine uzanırken, toplamda ise 3’üncü birinciliğini elde etti. Son 2 yılda bu koşuyu kazanan Happily ve Skitter Scatter gibi bu yılın galibi Love da Temmuz ayında Leopardstown Hipodromu’nda Türkiye Jokey Kulübü adına düzenlenen G3 Jockey Club of Turkey Silver Flash Stakes’ten galibiyetle ayrılmıştı.

News Reporter

1 thought on “Avrupa’da yeni star PINATUBO…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir