Avustralya şokta! Jokey Dean Holland hayatını kaybetti!

Racing Victoria (RV) ve Victorian Jockeys Association’ın (VJA), Avustralya’nın Donald Hipodromu’nda bugün gerçekleşen birinci koşuda at binen 34 yaşındaki jokey Dean Holland‘ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yarışta düşen iki jokeyden biri olan Holland, sağlık görevlilerinin olaya hemen müdahale etmesine rağmen kurtarılamadı. Olayda düşen diğer jokey Alana Kelly’nin ise ciddi şekilde yaralanmasına rağmen durumun iyi olduğu açıklandı.

Bu üzücü olay sonrasında yarışları Komiserler Kurulu kararı ile durduruldu. WorkSafe, RV ve Donald Racing Club (DRC) işbirliğiyle kazanın araştırılacağı ve Victoria Polisinin de Holland’ın cenazesini otopsi yapılmak üzere adli tıpa götürdüğü açıklandı.

Aralık 2005’te doğduğu yer olan Güney Avustralya’da at binmeye başladı. Kuzey Bölgesi ve Tazmanya ile birlikte ağırlıklı olarak Victoria ve Güney Avustralya’da at binen başarılı jokey 1000’in üzerinde yarış kazandı.

2010 yılında ilk Grup 1 yarışını kazanan Holland geçen ay Flemington’da koşulan Newmarket Handikap’ta (1200m) kariyerinin ikinci G1 zaferine imza atmıştı.

RV İcra Kurulu Başkanı Andrew Jones olayla ilgili yaptığı açıklamada; “Dean Holland’ın ölümünden büyük üzüntü duyduk. Dean’in eşi Lucy’ye, çocuklarına, ailesine, arkadaşlarına ve meslektaşlarına en içten başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyorum. Bugün Donald’da çok trajik bir kaza oldu ve Dean’in hayatını kaybetmesi hepimizi derinden sarstı ve üzdü. Muazzam yetenekli bir jokeydi. Onun için dua ediyoruz” dedi.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir