Aygırlar için Kura çekiminin günü ve saati belli oldu…

Türkiye Jokey Kulübü 2024 aşım sezonunda ilan edilen sıfat adedinin üzerinde müracaat alan;

  • BATTLEGROUND
  • KANEKO
  • MYBOYCHARLIE
  • NATIVE KHAN
  • VICTORY GALLOP

isimli aygırlarda aşım hakkı kazanacak kısrakların belirlenmesi amacıyla 10 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 09.30’da, İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk salonunda katılımcıların huzurunda kura çekimi gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Kura çekimi, TJK TV Youtube kanalında canlı olarak yayınlanacak…

News Reporter

6 thoughts on “Aygırlar için Kura çekiminin günü ve saati belli oldu…

  1. 24 yaşındaki V.Gallop için kura çekilecek. 15 kontenjanı vardı. 16 müracaat oldu. 1 fazlalık için kura çekilmesi çok ilginç olmuş. Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam ya 1, ya da 2 çekim yapabilmişti. 1 fazla müracaatın kuraya gitmesi aslında herşeyi gösteriyor. Yazık. 1 fazla aşımı yapamayack durumda ise, bu kadar büyük hizmet etmiş bir canı niye hala çekim için zorluyoruz. Biz insanoğlu egomuz yüzünden gücümüzün yitmesine rağmen onu bunu yapmaya çalışırız. Bu doğada yoktur. Bu diğer canlılarda yoktur. Kim saygıyla emekli edilmesi gereken bu canı, can vermeye zorluyor ?

  2. Bir yarış sever olarak yıllardır takip ederim at sahibi antranör jokey vs vs değilim tabiki ama yıllardır Kaneko bence gerçek anlamda bir şampiyon vermedi peki neden her sene kurada bilenler anlatırsa sevinirim

  3. Kaneko Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük aygirlarindan biridir de ondan. İstatistikler. Hatta kimilerine göre en iyisidir. Victory gallop konusuna kesinlikle katılıyorum uzun yıllar lider aygır olmuş bir şampiyon iyi bir emekliliği hak ediyor.

  4. Tjk bu aygırlarımıza belli bir ücret ödedi.Doğal olarak karşılığını almak ister.Bir seçenek sunmuş.Zorla kısraklarınizi bu aygırlara çekin demiyor.

  5. Victory karşılığını fazlasıyla vermedimi. İligine kadar somurecekmisiniz şampiyonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir