Aygırlık kariyerine kazanarak başladı…

3 yıl süren yarış kariyeri boyunca 4’ü G1, G2 ve G3 olmak üzere koştuğu 9 yarışın 6’sını kazanan şampiyon safkan Diliran (Turbo), aygırlık kariyerine başarılı bir giriş yaptı.

Kanuni Sultan Süleyman, Akbatur, Mehmet Ali Kiper ve Karacaoğlan Koşuları galibi 10 yaşındaki safkanın, 15 Nisan 2024 Pazartesi günü Bursa’da yeni sezonun ilk günü start alan 3 yaşlı temsilcisi Gerçek Mavi (Diliran – Mavi Göl, Baykan 1), 1000 metre kum pistte koşulan Şartlı-1 mücadeleyi jokeyi Mustafa Çiçek ile 1’10”28’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Gerçek Mavi

Bu sene ilk jenerasyonunda 66 yavrusu bulunan Diliran’ın aynı gün bölünen mücadelenin diğer ayağında start alan Gözdenin Bulutu isimli yavrusu ile mücadeleden dördüncülükle ayrıldı.

Diliran (Turbo – Dürdane, Özgün)

 

News Reporter

2 thoughts on “Aygırlık kariyerine kazanarak başladı…

  1. Diliran başarılı olacaktır, belki çok büyük şampiyonlar vermez ama muhakkak iyi bir aygır olacaktır.

  2. 3 yaşlı arapların yıllar sonra en rahat sezonu kaizbertler yok ikinci olan at kaizbert yavrusu olsa kesin avlardı bundan sonraki seneler gümbür kıyıcı mahir abi bay emir kapriz niceleri açık yarışları açmasanda alt tarafları süpürür saklı bahçede suat demiralın dediği gibi ya bunlardan tigem kadrosuna katıcak yada 6 7 tane isim vermişti amerika fransadan tigem gitsin bu çiftliklerden bu atları getirsin dedi yoksa başedemez kenanaco ölmeseydi refarans olurdu yavruları ama önüzdeki yıllar görücez kaizbert torunları ortalığı kasıp kavuracakmı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir