Ayhan Kurşun’dan sıra dışı başlangıç!

2006 yılında at binmeye başlayan ve özellikle son üç yıldır kariyerinin en başarılı dönemini yaşayan jokey Ayhan Kurşun, 2022 yılında aynı gün G1 Avrasya ve G1 Niğbolu Koşularını, geçen sene ise 3 yaşlı Dişi tayların en büyük koşusu olan G1 Kısrak Koşusu (Moonlight Fairy) ile Gazi Koşusu öncesi erkek tayların en önemli provalardan biri olan G2 Sait Akson Koşusunu (Qualizto) kazanarak daha önce sadece 4 jokeyin yapabildiği Sait Akson/Kısrak dublesini gerçekleştirmiş ve adını yarışçılık tarihine altın harflerle yazdırmıştı.

32 yaşındaki tecrübeli jokey bu sene de İlkbahar-Yaz Sezonuna da çok iyi bir başlangıç yaptı. Sezon başının önemli mücadeleleri olan Kv-18 Orhan Meker Koşusunu Dragon Flame, Kv-8 Ergin Talay Koşusunu Blue Sunset ve Kv-8 F.Derya Beşikçi Koşusunu ise Giz ile kazanmayı başaran Kurşun, bu performansı ile sezonun kalan bölümündeki Klasik ve Grup yarışları için ne denli iddialı olduğunu gösterdi.

 

News Reporter

8 thoughts on “Ayhan Kurşun’dan sıra dışı başlangıç!

  1. Zaman ilerledikçe seçim yapmakta da zorlanacak ama Blue Sunset’ten vazgeçemez bence çünkü çok klas bir at…

  2. Ya gazı vermeyin şu adama sonra çok favori atlarla kazandığı yarış yok hep aynı mevzu size göre her jokey sıra dışı zaten.

  3. daha at üzerinde duramayacak adamlar yorum yapıyor.. bu ülkenin şuan koşan en iyi jokeyi Ayhan Kurşundur

  4. 7 gazi kazanmış jokey varken üst üste en çok kazanan jokey olmuş özcan varken Ayhan en iyi jokey mi.doğru size göre öyle olabilir bana görede en iyi jokey ferit yardımcı nasılsa kendi fikrimiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir