AYYD Kupası AZMANTOR’un…

12 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 At Yarışı Yazarları Derneği koşusunu, Cem Özbelge’nin sahibi olduğu, Gür Özbelge tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hasan Boyraz’ın yaptığı Azmantor (6y da Kaneko – Loved By All, Elusive City) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Grey Kurt (Perfecto) elde ederken, Maça Kızı (Torok) üçüncü, Full Throttle (Mendip) dördüncü, Regamour (Approve) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Azmantor (Vedat Abiş)

Bu sezonki ilk Kısa vade galibiyet…

Sezona sentetik pistte kazanarak başlayan Azmantor bugün ilk kez birlikte start aldığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, bu sezonki dördüncü yarışında ikinci birinciliğine ve ilk Kısa Vade galibiyetine ulaşmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Azmantor liderliği aldı. İkincilik için içerden Grey Kurt ve dışardan Regamour arasındaki mücadeleden Regamour daha ısrarcı olarak ikinciliğe girdi. Arkalarında Full Therottle sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Azmantor lider, ikincilikte Regamour daha sonra Grey Kurt, Full Therottle ve Maça Kızı şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Azmantor farkı 2 boya kadar çıkarırken ikinciliğe Grey Kurt girerken gerilerden Full Therottle ve Maça Kızı’nın atakları görüldü. Sonlarda farkı daha da açan Azmantor 4,5  boy farkla ve 1’11″39 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir