AYYD Kupasında nefes kesen mücadele ROMOLO’nun…

13 Ağustos 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 At Yarışı Yazarları Derneği Koşusunu, Yılmaz Tekinalp’in sahibi, Ömer Halim Aydın’ın yetiştiricisi ve Mikail Altın’ın antrenörü olduğu Romolo (4y da Approve – Bookiesindex Girl, Rakti) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Arda Şah (Perfecto) elde ederken, mücadeleden Azmantor (Kaneko) üçüncü, Luminary (Bosporus) dördüncü, Airdrop (Değirmendereli) ise beşinci olarak ayrıldı.

Romolo (Mehmet Kaya)
Farklar; Burun – Boyun…

Kariyerinin 44’üncü startında 7’inci birinciliğini elde eden Romolo, At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu birinciliği ile ikinci Kısa Vade galibiyetine imza atarken, kazancını da 1 Milyon lira barajının üzerine çıkarttı. Bugüne dek kazandığı 7 yarışın 5’i 1200 metre mesafeli olan safkan, Mehmet Kaya ile olan yedinci birlikteliğinden de ikinci kez birincilikle ayrıldı.

Startla birlikte koşunun liderliğini yapmaya başlayan Romolo, son virajı da Arda Şah’ın 1 boy önünde lider döndü. Son 200’den itibaren kendisine yaklaşmaya başlayan üç rakibine aynaya kadar direnmeyi başaran safkan, finişi de 1 boy farkla ve 1’10”45’lik derecesi önde geçmeyi başardı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir