AZMANTOR’dan sınıf galibiyet…

26 Kasım 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Celalettin Çubukçu koşusunu, Cem Özbelge’nin sahibi olduğu, Gür Özbelge tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hasan Boyraz’ın yaptığı Azmantor (6y da Kaneko – Loved By All, Elusive City) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bold Sea Rover (Torok) elde ederken, Jack Sparrow (Mendip) üçüncü, Make A Fire (Sidney’s Candy) dördüncü, Subutai (Counterattack) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Vedat Abiş ile 4’te 3 yaptı…

Çim pistte kazandığı Kv-6 Tünkut Aksungur koşusu sonrası start aldığı üç çim yarışında iki ikincilik elde eden Azmantor, sonbahar-kış sezonun ilk yarışında bir süredir birlikte start aldığı Vedat Abiş idaresinde süratli giden rakiplerinin arkasında yer alıp düzlükten sonra en iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile kazanmayı başarırken, başarılı genç jokeyi ile start aldığı dördüncü koşusunda üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte bilinen stili ile Saetta liderliği alırken ikinciliğe Çirçuz girdi. Daha sonra Azmantor ve Jack Sparrow sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Saetta liderliğini korurken ikincilikte Çirçuz arkalarında Azmantor dışında Bold Sea Rover ve Jack Sparrow şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Saetta liderliğini korurken yine ikincilikte Çirçuz daha sonra Azmantır ve Bold Sea Rover olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Çirçuz liderliği almaya çalışırken içerden Azmantor’un ortalardan Bold Sea Rover’ın atakları görüldü. 200’den sonra içerden gelen Azmantor liderliği alırken ikinciliğe de Bold Sea Rover girdi. Sonlarda fark azalsa da Azmantor yarım boy farkla ve 1’22″50 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Azmantor (Vedat Abiş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir