BAAEED geçildi! Champion Stakes’te dramatik veda…

15 Ekim 2022 Cumartesi günü Ascot Hipodromunda koşulan G1 Champion Stakes’i James Wigan ve Ballylinch Stud’ın sahibi olduğu ve Sir Michale Stoute tarafından antrene edilen Bay Bridge (4y de New Bay – Hayyona, Multiplex) jokeyi Richard Kingscote ile kazandı.

2000 metre çim pistte koşulan 737.000 £ birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Adayar (Frankel) elde ederken, mücadeleyi My Prospero (Iffraaj) üçüncü, namağlup olarak bu yarışa gelen şampiyon Baaeed (Sea The Stars) ise dördüncü olarak ayrıldı…

Dramatik veda…

2 yaşlı olarak start almayan ve kariyerine geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlayan Baaeed, G1 Prix Moulin de Longchamp, G1 Queen Elizabeth Stakes, G1 Lockinge Stakes, G1 Queen Anne Stakes ve G1 Sussex Stakes birinciliklerinin ardından 17 Ağustos 2022 Çarşamba günü İngiltere’nin York Hipodromunda 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus olarak 2000 metre çim pistte koşulan G1 Juddmonte International Stakes’i de kazanmış ve 10’da 10 yaparak geçilmezliğini korumayı başarmıştı.

Bu yarıştan sonraki hedefi büyük bir merakla beklenen şampiyon safkan, 2 Ekim’de Fransa’da koşulan Qatar Prix de l’Arc de Triomphe’yi pas geçerek katıldığı Qipco Champion Stakes’te beklentilerin altında bir performansa imza atarak bundan sonraki süreçte aygırlık kariyerine başlayacağı yeni evine dramatik bir veda ile gitmek durumunda kaldı.News Reporter

2 thoughts on “BAAEED geçildi! Champion Stakes’te dramatik veda…

  1. Adayar ve Baaeed e binen jokeylerin etkisizliği gerçekten dikkat çekici. Fakat tabii etkili de olmuş olsalar şampiyon eksik koştu. Baaeed artık benden bu kadar dedi ve bu pist koşullarında yaz aylarında yaptığı yarışları yapamadı. Frankel mi büyük Baaeed mi büyük diye soranlar da cevabı almış oldular böylece !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir