BABA DALLAS’dan bu yılki ilk Kısa Vade galibiyet…

19 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kısa Vade Handikap-22 Mehmet Yavuz Yılmaz koşusunu, Mustafa Gürcü’nün sahibi olduğu, Faruk Ateş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hüseyin Karataş’ın yaptığı Baba Dallas (6y da Justenuffhumor – Demi Lopez, Luxor) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Jakoboy (Luxor) elde ederken, Grandpa (Native Khan) üçüncü, Artemisa Gentile (Approve) dördüncü, Vector (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Son beş çim koşusunda dördüncü birincilik…  

Son startı olan Handikap-17 Malayan Racing Association koşusunu kazanarak bu yarışa iyi durumda gelen Baba Dallas, üç yıla yakın aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu önde giden Artemisa Gentile’nin arkasında ikincilikte takip edip düzlüğe de bu şekilde çıktı ve 400’de aldığı liderliği finiş çizgisine kadar koruyarak birinciliğe uzanırken yakalamış olduğu etkili formu koruduğunu gösterdi.

News Reporter

1 thought on “BABA DALLAS’dan bu yılki ilk Kısa Vade galibiyet…

  1. V.ABİŞ CUMARTESİ 1. KOŞUDA BİLEREK İSTEYEREK YAPTIĞI HAREKETLE APRANTİ F.S.M. SANSAR’I NEREDEYSE ÖLDÜRÜYORDU ! HER ZAMAN GÜÇLÜDEN YANA OLAN KOMİŞERLER SADECE 9 GÜN CEZA İLE ADAMA MÜKAFAT GİBİ CEZA VERDİLER ! ESKİDEN KARATAŞ’A YAPTIĞI KAYIRMACILIK ŞİMDİ NE OLDUM DELİSİ V.ABİŞ’E YAPILIYOR – YAZIKLAR OLSUN !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir