BABA DALLAS’tan ilk Kısa Vade galibiyet…

5 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Macau Koşusunu, Mustafa Kılıçaslan’ın sahibi, Faruk Ateş’in yetiştiricisi ve Tarkan Şit’in antrenörü olduğu Baba Dallas (2y de Justenuffhumor – Demi Lopez, Luxor) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Dragon Born (Torok) elde ederken, mücadeleden Captains Key (Pleasantly Perfect) üçüncü, Ender Man (Scarface) dördüncü, Huma Sultan (Luxor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Baba Dallas (Ayhan Kurşun)

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Yarış hayatının 10’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde eden Baba Dallas, kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetine imza attığı mücadelede, ilki Adana’da son 3 tanesi ise İstanbul’da olmak üzere çim pistteki 4’üncü yarışını kazandı.

Koşuya en dış kulvardan başlayan Baba Dallas, ilk 100 metre içerisinde doldurup Huma Sultan’ın arkasında ikinciliğe girdi ve son viraj dönülüp son düzlüğe çıkılıncaya kadar bu pozisyonu korudu. Düzlükte yavaş yavaş temposunu arttıran doru erkek tay, 300’den sonra artan temposu ile rakiplerine hakim olup sonlarda bariyer dibine doğru kayarak 3 boy farkla ve 1’11”85’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir