Babalar Günü’nde DENİZ EFE’den sıra dışı performans!

Babalar Günü ile aynı gün, 18 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHT/E Babalar Günü Koşusunu, Arif Çelik’in sahibi ve Fırat Turan’ın antrenörü olduğu Deniz Efe (Altaha – Ahubere, Caş) günün başarılı jokeyi Özcan Yıldırım ile pist rekoru kırarak kazandı.

Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi olan ve 5’i Grup  zaferine imza atan safkan pistten 1’37”40’lık rekor derecesi ile galip ayrılırken, Gelibolu’nun 2010 yılından bu yana elinde bulundurduğu 1’38’17’lik rekoru kırmayı başardı.  

Koşuda ikinciliği usta jokeyi Sadettin Boyraz ile start alan Yollaraz (Yaşarcık) elde ederken, mücadeleden Fedai (Ayabakan) üçüncü, Demirperde (Altaha) dördüncü, Berktimur (Turbo) ise beşinci olarak ayrıldı.

Deniz Efe (Özcan Yıldırım)

Sentetik pistte 6da 5 yaptı…

Startla birlikte koşunun liderliğini alan Deniz Efe, ilk metrelerden itibaren ardına düşen ve kontrollü temposu ile tüm yarış boyunca kendisini yakalayabileceği bir mesafede takip eden rakibinden son düzlük dönülür dönülmez kurtuldu ve son derece kolay bir tempoda ve oldukça sermayeli bir şekilde farkı gittikçe açarak kariyerinin en rahat galibiyetlerinden birine imza attı.

News Reporter

9 thoughts on “Babalar Günü’nde DENİZ EFE’den sıra dışı performans!

 1. MUHTEŞEM – O RAHATLIĞA RAĞMEN PİST REKORU KIRDI – ŞİMDİ SAHİPLERİ 6 GÜN SONRA GR 1 1.400 000 İKRAMİYELİ 2100 M İSTİKLAL KOŞUSUNU KOŞARLAR MI KAYA EKÜRİSİ MİSALİ ! – CVP. : BÜYÜK İHTİMAL KOŞARLAR MAALESEF !! (KISA MESAFE OLSAYDI NEYSE ! ) – NAPOLYON YÜZYILLAR ÖNCE SÖYLEMİŞ: PERA PERA PERA ( 1 HARFİ DEĞİŞTİRDİM )- O HIRS HERŞEYE GALİP GELİYOR !!

 2. Gerçekten müthiş koştu maşallah

  Kenter 1.37 yaptı bu atın kumda ve kısa ve orta mesafelerindeki başarıları varken sahipleri ısrarla uzun ve çim pist tercihleri doğru gelmiyor.

  Bugün bu koşuda hangi efsane koşsaydı bugün Denizefe yi geçebilirdi? Bu performansla Sertberk,Turbo,Ayabakan dahil hepsini geçerdi

   1. Bu at kısa ve orta mesafede kumda geçebilecek at yok bu atın tek rakibi sahibidir cumartesi istiklal koşusuna kayıt yapıldı gerek var mı?

    Turboyu seven biri olarak çimde getir götür yapar Deniz Efe ama kısa ve orta mesafede kum pistte ondan iyi diyebilirim. Özellikle kırmadığı pist rekoru kalmayacak kum pistte burada kalsın.

    Sevdiğimiz Turbo İzmir pistinde 1.600 kum pist en iyi derecesi 1.49x Yavuzhan 1.48x yani Yavuzhan mı Turbo o zaman?

  1. Bos kosuyorsun,turbo mu🤣🤣 ayabakan mi🤣🤣 oglum tirnagi olamaz bu at onlarin..Siz neyin kafasini yasiyorsunuz..

  2. büyük ihtimalle sentetik pistti için söyledi ctv… ama benim gördüğüm en iyi safkan arap atı ayabakan’ın grubu ile benim için en özel arap atı özgünhan’ın kapıştığı grubun yanına yaklaşamax şimdiki bu atlar… çimde değilde sentetik pistte bu at çok at…

   ayrıca sonuna kadar haklı bir uzun bir kısa bir sentetik bir çim yapılmaz şampiyon varsa elinde…

   neresi ise yılda 8 koşu seçersin oralarda koşarsın… bizde aaa haftaya açık yarış yazalım gitsin kafasında program yapılıyor

 3. Bu atın önde gidecegi aşikar,anlaşılmayan
  sözum ona şampiyon yada buyuk jockey ler viraj donulurken
  nerelerden hucum etmeye çalışıyorlar,kurtelin bir boşa kürek
  çektıgı yarış daha izledik,koy yarışa Cancaneri alsın numarayı.
  Buyuklük at sayısının fazlalıgıyla olmuyor,

 4. Kısa ve Orta mesafe bu derece yapan at uzunuda yapar ancak sahipleri fazla acele etmek istemiyor,doğru olanı da bu 5 yaş ve daha sonrası bu at uzunda da adından sıkça bahsettirir.Not: Ahmet Çelik i kutlamak lazım böyle bir atı orta mesafede Derya ateşine yem etti ya helal olsun….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir