Babür Carioğlu Koşusunu KING BATUR kazandı…

12 Temmuz 2022 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Babür Carioğlu koşusunu, Ali Murat Şen’in sahibi olduğu, Serhat Akbaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Esma Didem Arukan’ın yaptığı King Batur (3y de Kaneko – Sarajevo, Okawango) jokeyi Mertcan Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Of The Night (Paco Boy) elde ederken, Biba Han (Toccet) üçüncü, Robin Empire (Smart Robin) dördüncü, My Way To Way (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kocaeli’nde 2’de 2 yaptı…

Yarış hayatına Adana’da başlayan ikinci yarışında Kartepe Hipodromuna gelip maidene veda eden King Batur, Ankara’da koştuğu iki yarışın ardından ikinci kez geldiği Kocaeli’nde bir kez daha kazanmayı başararak hem bu pisti ne denli sevdiğini göstermiş, hem de ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

King Of The Night’ın 4 boy, Birol Bey’in 3 boy, Biba Han’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan My Way To Way liderliği aldı. İkincilikte King Batur daha sonra Robin Empire sırası ile 1800 startı geçildi. 1600’de My Way To Way liderliğini korurken dışından doldurup gelen Biba Han ikinciliğe sarktı. Daha sonra King Batur ve Robin Empire şeklinde 1400-1200 startları geçildi. 1000’de My Way To Way az fakla liderken dışından Biba Han onun dışından Robin Empire atak yaptı ve bu şekilde 800 startı geçildi. 600’de Biba Han ve Robin Empire iklisi önde liderlik mücadelesine başladılar üçüncülükte My Way To Way dışında King Batur sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Biba Han ve Robin Empire mücadelesine gerilerden King Batur’da katışmaya başladı. 200’de rakiplerine hakim olan King Batur son metrelerde farkı 7 boya kadar çıkararak 2’10″43 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

King Batur (Mertcan Çelik)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir