Bakan Yardımcısı Aksu’dan “Aygır’ paylaşımı!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Parislongchamp Hipodromundan yaptığı sosyal medya paylaşımında Türkiye’ye aygır ithal ettiklerini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Mustafa Aksu ve Paris Büyükelçimiz Dr. İsmail Hakkı Musa

Geçtiğimiz hafta sonu Fransa’nın ünlü Longchamp Hipodromunda gerçekleştirilen Dünyanın en önemli yarış organizasyonlarından Arc Meeting’ine katılan Aksu, kişisel twitter hesabından “Paris Longchamp’te yapılan Avrupanın en büyük koşusuna Paris Büyükelçimiz Dr. İsmail Hakkı MUSA, Türkiye Jokey Kulübü yöneticileri ve Bakanlığımızın Yüksek Komiserler Kurulu olarak katıldık. Türk yarış atçılığının gelişimi için çiftliklerden damızlık aygırlar temin ettik” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Bakan Yardımcısının “aygırlar temin ettik’ cümlesi, TJK’nın kısa bir süre önce el sıkıştığı öğrenilen Authorized dışında, Fransa’da bulunan başka aygırlarla da anlaşma sağlamış olabileceği yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Halihazırda Amerika’dan Bodemeister, Fransa’dan ise Authorized ile el sıkışan TJK ve Bakanlık yetkililerinin, 4 veya 5 aygırla daha pazarlık halinde olduğu bilgisi alındı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir