Bakanlıktan At Yarışları Açıklaması…

Türkiye Jokey Kulübü Başkan Serdal Adalı’nın geçtiğimiz Pazartesi günü yayınlanan Farklı Analiz programında yarışların başlaması için 1 Mayıs 2020 tarihini hedef aldıklarını söylediği açıklamasının ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı da At Yarışlarının başlama tarihi ile ilgili bir açıklama yayınladı. Son günlerde yarış kamuoyundan gelen yoğun talepler karşısında açıklama yapma ihtiyacı duyan Bakanlığın, resmi sitesi üzerinden yaptığı duyuru şöyle;

“COVID-19 salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ertelenen at yarışları için karar Mayıs ayının ilk haftası verilecek.

Ülkemizdeki Covid-19 salgınının seyri takip edilerek, başta Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu olmak üzere ilgili makamların görüşlerinin de uygun olması halinde ayrıca alınacak ilave tedbirlerin kapsam ve mahiyetinin de gerekli ve yeterli düzeyde olması kaydıyla, at yarışlarının yapılmasına karar verilecektir.

Bu bağlamda at yarışları ile ilgili daha önce alınan erteleme kararının 2020 yılı Mayıs ayının ilk haftasında tekrar değerlendirilmesine karar verilmiştir.

6132 sayılı Kanun’a göre icra edilen at yarışları Bakanlığımız tarafından 20.03.2020 tarihinden geçerli olmak üzere ikinci bir bildirime kadar ertelenmişti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

News Reporter

10 thoughts on “Bakanlıktan At Yarışları Açıklaması…

 1. Seyircisiz başlayacaksa hiç başlamasın lafa gelince yarışsever herşeyimiz diyen tjk lafta bırakma bunu.

  1. Nasıl birisin anlamak güç, inan sana şu yorumundan sonra binlerce kişi aynı yorumu yapıyor ama bunyorumu yaptığına göre yine idrak edemeyeceksin savunma mekanizman çalışacak. Onun yerine kafayı çalıştır böyle yorumlar yapma.

  2. provake mi niyetiniz serkan tabiki gerekliyse seyircisiz olacak,tvden seyret
   böyle sacma sapan fikirlerle bir yere varilmaz,izan ne gerktiriyorsa öyle ,yoksa herkes normale dönmek istiyor.

 2. Herkesin yeni ahırına nakli için hazırlığını yapması ve gerekli karantina işlemlerin hipodrom bazında yapılması ve yeni bir yıllık proğram hazırlaması aciliyet teşkil ediyor.. Ankarada yarışlar başlarsa koşacak at yok..

 3. O gaz aliyor bu gaz aliyor, biri mayis bir diyor digeri ilk hafta daha degerlendirme diyor,ondan sonra yok 2021de baslayacak derse ne olacak ama en az iki ay daha olmayacak gibi bir at bile maliyet 20 bin öksüz sektör,bastakiler zengin güruhu,parasi olanin dünyasinda virüslere gelesiniz.

 4. Insanların onca emeği binlerce çalışan ve sırtında onca yük olan at sahipleri var.seyircisiz olmazsa hiç olmasın kadar saçma bi laf etmeye kimsenin hakkı yok.tamam hipodromda seyretmenin keyfi başka ama oturup tv den de gayet izlenebilir.suan öncelikli olan at sahipleri ve o binlerce emekçinin mağdur olmaması.

 5. Nasıl bir çelişki bu.hani Mayıs ayının ilk haftasında karar verilecekti yarışlarla ilgili.AVM ler açık ligler basliyacak at yarışlarından bir haber yok.protesto edelim oynamayalım bişey kaybetmeyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir