Bakırköy Belediye Bşk.lığı Koşusunu YETİM ALİ kazandı

19 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 Bakırköy Belediye Başkanlığı koşusunu, Mehmet Akif Kaya’nın sahibi olduğu, Fuat Nihat Buruk tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Çetin Aydın’ın yaptığı Yetim Ali (6y aa Burukcan – Vika, Kaizbert) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Reishanlı (Gelibolu) elde ederken, Şanverdi (Kaizbert) üçüncü, Özgürfatih (Tamerinoğlu) dördüncü, Kuddusi (Kaizbert) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu sezonki ilk Kv galibiyeti…

Yaz sezonuna Şartlı-5 koşu ile başlayan Yetim Ali sonraki yarışını kazanarak sezona iyi başlamış, daha sonra koştuğu Kv-6 Jandarma koşusundaki ikinciliği ile iyi durumunu koruduğunu gösteren safkan sonraki iki koşusunda bekleneni verememişti. Kısa ara sonrası koştuğu son iki koşusunda yeniden toparlanmaya başladığını belli eden Yetim Ali, bugün ikinci kez start aldığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde yine kazanarak bu sezonki ilk Kv galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte Yetim Ali liderliği aldı. İkinciliğe Reishanlı girerken arkalarında Kuddusi ve Özgürfatih sırası ile 1400 geçilirken ataklarını arttıran Reishanlı gelip liderliği aldı. İkincilikte Yetim Ali hemen arkasında Kuddusi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Reishanlı liderliğini korurken bu kez ikinciliğe Kuddusi girdi. daha sonra Yetim Ali ve Özgürfatih sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Reishanlı halen lider ikincilik mücadelesi Kuddusi ve Yetim Ali arasında sürerken daah sonra Ateş Muhafızı ve ÖZgürfatih şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Reishanlı az farkla lider olarak geçerken dışından Yetim Ali’nin gerilerden Şanverdi’nin atakları görüldü. 200’den sonra dışardan gelen Yetim Ali öndeki Reishanlı’dan liderliği alıp bu liderliği aynaya kadar koruyarak 1 boy farkla ve 1’46″78 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Yetim Ali (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir