Bakırköy’de yağış devam etti! Pazar çim yarışları tehlikede!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da havanın 20 Nisan 2024 Cumartesi günü parçalı bulutlu ve sıcaklığın 19 derece, 21 Nisan 2024 Pazar günü ise az bulutlu ve sıcaklığın 21 derece olacağını açıkladı.

Müdürlük ayrıca İstanbul’da gelecek haftanın ilk yarış günü olan 24 Nisan 2024 Çarşamba günü ise havanın az bulutlu, sıcaklığın da 22 derece civarlarında olmasını beklediklerini duyurdu.

İstanbul’da son iki gündür yağan sağanak yağışlar nedeniyle Cuma günü Veliefendi Hipodromunda koşulması gereken çim piste yarışları koşulamadı ve bu pistteki yarışlar Komiserler Kurulu kararı ile sentetik piste alındı.

Cumartesi günü geceden başlayan ve öğlene kadar aralıklı olarak devam eden yağış nedeniyle İstanbul’da Pazar günü çim pistte koşulması planlanan 4 koşunun da çok yüksek bir ihtimalle çim pistte koşulması mümkün görünmüyor. Bu nedenle 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus iki Şartlı-1 mücadele ile G3 Ali Doğan Ünlü ve Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşularının sentetik pistte koşulması bekleniyor.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

News Reporter

1 thought on “Bakırköy’de yağış devam etti! Pazar çim yarışları tehlikede!

  1. Bu yarış planlaması işinin artık ciddi manada gözden geçirilmesi gerekiyor..Misal İstanbul yarışları Mayıs’ta başlayabilir,Gazi Provası niteliğindeki bazı yarışların pisti değiştirilmeyebilir veya sezon başı çim pist sadece bu yarışlara tahsis edilebilir…Yarışların pisti değiştiğinde tat tuz kalmıyor ve Gazi Provası yarışlarda gerekli veri alınamıyor bence…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir