BALLADE SONG sezonu Chantilly’de açıyor…

Amerika, Fransa ve İtalya’da da at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Ballade Song (2y de Danon Ballade – Folle Blanche, Elusive Quality), 3 yaşlı sezonunu bugün Chantilly’de açıyor.

Ülkemizden de müşterek bahis oynatılacak olan Chantilly Hipodromunda Türkiye saati ile 16.50’de piste çıkacak olan safkan, geçen sene 2 yaşlı olarak 3 kez start almış ve 2 birincilik, 1 kez de ikincilik elde etmişti.

Ballade Song (Augustın Madamet)

A&G Botti Team tarafından antrene edilen Ballade Song, yarış hayatına 11 Temmuz 2020 tarihinde Senonnes pistinde kazandığı yarışla başladı. Bu yarışın ardından 28 Temmuz’da Clairfontaine Hipodromunda koştuğu Class 2 mücadeleden jokeyi Christophe Soumillion ile çok az farkla ikincilikle ayrılan yetenekli tay sezonu 27 Ağustos 2020 tarihinde Lion D’angers Hipodromunda 1400 metre çim pistte koştuğu Prix De Chateauneuf-Sur-Sarthe’de (Class 2) jokeyi Iroitz Mendizabal ile kazanarak kapatmıştı.

Parlak 2 yaşlı sezonu sonrasında kışı start almadan muntazam idmanlarla geçiren safkan yurtdışındaki otoriteler tarafından koşunun şanslı isimleri arasında gösteriliyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir