Başarılı Aygır 22 yaşında hayatını kaybetti…

Türkiye Jokey Kulübü tarafından 2010 yılında Coolmore’un Amerika’daki Harası Ashford Stud’dan ithal edilen ve 13 yıldır Türk yetiştiriciliğine hizmet eden Lion Heart, Karacabey Pansiyon Harada geçirdiği kalp krizi sonrası 22 yaşında hayatını kaybetti.

Bugüne dek start alan 399 yavrusu ile 1400’e yakın yarış ve 136 Milyon Liranın üzerinde kazanç elde eden başarılı aygır, 23 G2/G3 galibi safkanın yanı sıra 10 G1 plasesi yapan yavrusu ile uzun yıllar Aygır Kazanç Tablosunun üst sıralarında yer aldı.

Amerika’da aygırlık kariyerini başarı ile sürdüren temsilcileri de bulunan ve son dönemde ülkemizde Kısrak Babası olarak da ön plana çıkmaya başlayan Lion Heart, 2010 yılında tek testisli olması nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin de gündemine gelmişti.

Lion Heart
News Reporter

4 thoughts on “Başarılı Aygır 22 yaşında hayatını kaybetti…

  1. geldiği zaman tek testisli olunca haksız rekabet filan olacak denmişti, aygır tek testisli bundan yavru olmaz dendi, başarılı aşım yapamaz dendi ama iyi çalıştı be lion heart….

    kızları çok iyi anne olacak… kendi gibi oğul veremedi bi dorya vorovskaya ‘dan çok ümitliydm onu da ekürileri izmir kumuna götürdü at geri dönemedi…

    huzur içinde uyu…

  2. Atçılık yapmak çok zorlaştı seyislerin iş alanı sadece .at sahibi cahillerin oyuncağı olmuş eskiden hipodrom neydi şimdi ne olmuş. Aklı olan at sahibi bu sahada durmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir