Başarılı aygır dördüncü jenerasyonunda Gazi Apoletini taktı!

Capricciosa, Bad As I Wannabe, Dark Angel, Definite Article ve Passion For Gold gibi şampiyonların yetiştirildiği O’Callaghan ailesine ait İrlanda’da bulunan Yeomanstown Stud’dan 2015 yılında satın alınıp ülkemize getirilen ve 2016 yılında Türkiye’deki ilk aşımlarına başlayan Approve (Oasis Dream), 3 yaşındaki erkek temsilcisi Urfa Aslanı’nın kazandığı 97.Gazi Koşusu ile kariyerinin en önemli başarılarından birine imza attı.

Selçuk San ve Erdem Bekmezci ortaklığına ait olan 15 yaşındaki aygırın ülkemize gelmeden önce anne karnında yine İrlanda’dan getirilen Karma isimli kısraktan doğan temsilcisi Gull, Recep Avşar ve Kadir Keçelioğlu ortaklığında başarılı yarışlar koşmuş, start aldığı 11 yarışın 5’inden zaferle ayrılan dişi safkan, sentetik pistte Şartlı-1, Kv-7 Mustafa Alver, Kv-8 Korea Racing Authority ve A3 Kızkulesi Koşularını kazanıp, çim pistte Kv-8 F.Derya Beşikçi Koşusu ikinciliği, G1 Dişi Tay Deneme ve G1 Kısrak Koşuları üçüncülüğüve G2 Nenehatun Koşusu dördüncülüğü elde etmişti.

Gull’ın bu performansı yaptığı sene transfer edilerek İstanbul’a getirilen aygırın, ülkemizde start alan 5 jenerasyonunda toplam 123 yavrusu start almış bunlardan 79’u yarış kazanırken (%64.2), Silver Cloud, Gull, Karabayırlı, Barikat, Lovely Bonita ve son olarak da Urfa Aslanı isimli yavruları Grup Koşu galibiyeti elde etmiştir.

Başarılı aygır 2023 aşım sezonunda İzmir Merkez Aşım İstasyonunda 25.000 TL aşım ücreti ile 40 müracaat almıştır.

Approve
News Reporter

3 thoughts on “Başarılı aygır dördüncü jenerasyonunda Gazi Apoletini taktı!

  1. Ya anlamadığım bu approve yavruları tempo atları verir bunu diğer koşan jokeyler bilmiyormu ki önde bu kadar yanlız bıraktılar,heleki ayhan kurşun adana jokeyi aklımda deli sorular

  2. Ben hiç başarılı bulmuyorum.gazi şampiyonu vermek bir aygır için başarı ölçüsüdür evet ama totalde değerlendirmek daha mantıklı.

  3. İsmi büyük kalitesi düşük Gazide İleri yarış ülkelerinden siradan bir handikap atıda kazanabilir kalitedeydi maalesef.Bu kazanini küçük düşürmez.Database ler kirli pedigree analiz ,yarış tempoları kim bundan bir analiz yaparsa inanmayın.Gördüklerimizden başka gerçek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir