Başarılı ikili beraber devam ediyorlar…

26 Haziran 2021 Cumartesi günü koşulacak olan 95.Gazi Koşusunda start alacak olan taylar ve jokeyleri belli olurken, başarılı jokeylerden Akın Sözen Derbide yoluna Malkoçhan (3y de Taliphan – Always Runner) ile devam etme kararı aldı.

20 Nisan’dan bu yana birlikte 4 yarışa çıkan ikili sırasıyla Handikap-14, Kv-9 ve G3 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşularını kazanıp son kez G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusunda Burgas ve Anadolu Aslanı’nın arkasında üçüncü oldular.

Gazi Koşularında 15 kez at binen Akın Sözen en başarılı derecesini 2016 yılında Temsil ile elde etti. Graystorm’un kazandığı koşuyu yarım boy farkla kaybeden genç jokey, ayrıca 2007 yılında Alvatore ile üçüncü, 2017 yılında ise Runner Bull ile dördüncü oldu.

Malkoçhan (Akın Sözen)
News Reporter

2 thoughts on “Başarılı ikili beraber devam ediyorlar…

  1. Malkoçhan güzel bi at. Son yarışında Burgas’ı takip etmek durumunda kalıp stili dışı koşunca 2. Olabileceği koşudan 3. Olarak ayrılmıştı. Gücünü beğendiğim taylardan ve uzun mesafede başarıları devam edecektir. Gazi’de tabela sonlarında yer bulması olası. Ayrıca jokeyinin sürpriz konumdaki atlarla daha başarılı olduğu da aşikâr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir