Başarılı safkan artık TÜRKOĞLU Ekürisinde…

Megaloman ve Jedi gibi başarılı safkanlarla yarış camiasına sıkı bir giriş yapan Türkoğlu Ekürisi, son dönemin çıkış içerisinde başarılı safkanlarından Maximus Boy’u (Maximus Dream – No Comment, Thunder Bolt I) kadrosuna kattı.

Geçen sene Gazi Koşusu ikinciliği elde eden eküri adına sosyal medya hesabından bugün bir paylaşım yapan at sahibi Ferhan Türkoğlu, Dün itibari ile takibimizde olan MAXIMUS BOY Ekürimize dahil olmuştur. Hayırlı uğurlu olması temennisini ile ayakları düz bassın’ şeklindeki açıklaması ile bu transferin gerçekleştiğini duyurdu.

3 Ayrı Pistte 5 Yarış Kazandı…

Maximus Boy

Yarış hayatına geçen sene Ağustos ayında Bursa’da başlayan Maximus Boy, bugüne dek start aldığı 21 yarışta 5 birincilik, 3 ikincilik, 6 üçüncülük ve 5 kez de dördüncülük elde etti.

Kışın İstanbul ve Antalya’da kazandığı yarışlarla dikkatleri üzerinde toplayan safkan, Mart ayında İzmir’de koştuğu G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusunda elde ettiği dördüncülükle başlayan çıkışını Antalya’da Kv-6 mücadeledeki ikinciliği ile sürdürüp, ardından İstanbul’da önce sentetik, sonra çim pistte koştuğu başarılı yarışlarla devam ettirdi.

Son olarak 6 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul’da koşulan Kv-9 Dinçer Cebeci Koşusunu Action ve Age Of Fire gibi güçlü rakiplerin ardında üçüncü tamamlayan Maximus Boy, bu performansı ile Mayıs ve Haziran ayında koşulacak önemli yarışlara da göz kırptı…News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.