Başarılı safkan uyutuldu…

Lale M. Atman ekürisine ait olan G3 K. Sahir Kurutluoğlu koşusu üçüncüsü başarılı 3 yaşlı Topsy Turvy (Scarface) uyutuldu.

1 Şubat 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan Kv-6 Burhan Şenemgen Koşusunun son 50 metresinde sakatlanan ama buna rağmen finiş çizgisini üçüncü olarak geçmeyi başaran klas safkanın, yarış sonrası yapılan kontrollerinde tedavi edilemeyeceği anlaşıldığından veteriner hekim raporuna istinaden uyutulmasına karar verildi.

Yarıştan sonra çok üzgün görünen jokey Halis Karataş, Atman Ekürisi, antrenör Metin Acar ve safkanın diğer ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Topsy TurvyNews Reporter

3 thoughts on “Başarılı safkan uyutuldu…

  1. Uyutulma konusu bana küçüktuncayı arap atı hatırlatıyorne oldu uyumadılar yıllarca baktılar ,,,,,,, acı çekiyor yada çekicek diye atı uyutmak 2023 veteriner biiliminde bunca ilacın olduğu dönemde bana mantıklı gelmiyor ((((Ayak tamamen kopmuşssa yada kılcal olan damarlar v.s dikilme sonrası hiç bir şekilde kayynamıyacaksa o ayrı) ))ayrıyetten halıs karataş gibi DUAYEN DİYE görülen ki bana göre duayen demek abartılı olur duayen jokey ekrem kurttur bşkada şuana kadar gelmemştiir zeki ,iyi yer tutan kaliteli bir çok jokey mevcut karataş bunlara dahildir ama duyen değildir bana göre nasıl oluyordaa atın durumunu fakretmiyor finişi hırsla geçiyor 3 oluyor bunu sorgulamak lazım yazık olmuş bi can gitmiş bu uyutulma bence saha veterinirin ellerine bırakılmamalıdıor tamam koşu yarış hayatı bitsin ama uyutulmsaı yanlıştır (yukarıda yazdığım gibi durum yok ise )o bür türlü tüm uyutulan atlarınvebali uyutulmaya izin verenlerdedir nokta….

  2. At kendi atı ve Halis Karataş bu konularda çok hassas bir kişiliğe sahip jokeydir.O atı senden daha fazla düşündüğüne eminim Bende bazen Karataşa kızıyorum Edebi ile at binen antrenman yapan ve bindiği atın özelliklerini o ata başka jokey binse de söyleyen SPORCUNUN nasıl olduğunu veya olmasını gerektiren bir kişiliktir Halis Karataş …..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir