Başkan Adalı Farklı Analiz Gündem Özel’e konuk oldu

TJK Başkanı Serdal Adalı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Enver Arslan moderatörlüğündeki Farklı Analiz – Gündem Özel programına konuk olan Başkan Adalı; Atahan Zilcioğlu, Hakan Cantınaz ve Süleyman Akdı‘nın sorularını yanıtladı.

Adalı’nın programda yaptığı açıklamalardan bazı satır başları şöyle;

Hipodromda maske takılması konusunda son derece ciddiyiz. Takmayan kim olursa olsun hipodromdan çıkarılacak ve 15 gün boyunca içeri alınmayacak. Bu konuda sıfır tolerans göstereceğiz.

Yarışlar seyircisiz olarak başlayacak. Seyircili yarışlar için tarih vermemiz de ancak Sağlık Bakanlığı’nın herkesin normal hayatına dönebileceğini açıklamasıyla mümkün olabilir. Şimdilik önceliğimiz atlarımızı koşturmak.

Jokeylere şehir değiştirme yasağı getirmiştik, ancak şehirlerarası seyahat yasağı kalktığı için biz de bu yasağı kaldırdık. Keza atlar da artık hipodromlar arası seyahat edebilecek.

Bundan sonraki yarışların ikramiyelerine ortalama yüzde 5 zam yaptık, yüzde 10 olan at sahibi primini de sene sonuna kadar yüzde 15’e çıkardık. Ayrıca bundan sonra 12 at koşulu aranmaksızın tüm yarışlarda 5.’ye de ikramiye vereceğiz.

Ganyan bayilerimiz için satış pastasını büyüttük. Bayilerin net cirosunda da bir düşme yok. Yapabileceğimiz başka bir şey olur mu diye de her daim çalışıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İstenen önlemlerle alakalı tüm tedbirleri de layıkıyla yerine getirdiler.

Gazi Koşusu bu yıl 30 Ağustos Pazar günü Zafer Bayramı’nda koşulacak. Hava şartları sebebiyle de büyük ihtimalle gece gerçekleştireceğiz. Ama kupa töreni için şimdiden bir şey diyemiyorum, Ağustos’u öngörmek zor.

Bu süreçte kupa törenleri olmayacak ama kupaları kazanana ulaştıracağız. Yine bu süreçte padoğa da sadece antrenör ve at sahibi çıkabilecek. At sahibi olmazsa menajer olabilir ama sosyal mesafeyi korumak kaydıyla iki kişilik bir sınırımız var padok için.

Yabancı yarışların programında herhangi bir değişiklik olmayacak, devam edecek. Seyircili yarışlara başladıktan sonra yarışsever için de sürprizlerimiz olacak. İnşallah bu günleri de atlatıp yaralarımızı sarıp bir an önce zevkle, yarışseverlerimizle eski günlerimize döneriz.

 

News Reporter

8 thoughts on “Başkan Adalı Farklı Analiz Gündem Özel’e konuk oldu

 1. 2 haxiran”bu gün”Cumhuriyet gazetesi nfeki 8.sayfada yazan Syn. ZülalKalkandele nin, At yarışları, sektör hakkındaki görüşleri bağnaz a, yarışsever olan ben, Zülal hnm. ın aydınlatılması bilgi sahibi olması fikrindeyim. Gereğini ilgili sektör ilgilis i yapıp, bilgilendirsin lütfen, Saygılarım la

 2. İzlemedim izlemediğime üzülmedim.Ne anlattı acaba normalleşme sürecinde en geç gerçekleşen at yarışlarında gıkını bile çıkarmadan köşede beklediğinimi?2021 de yarışlar başlıycak dense yine alkışlar çok iyi derdi .Enternasyonel yarışlara max 100000 dolar bile ödül koymadıgınımı anlattı.Mazide gururla zevkle izlediğimiz atlarımızın uluslararası sınavını bitirdiğini Türk atçılığını ikinci değil üçüncü kümeye düşürdüğünümü anlattı.Birisi o na at yarışının bir milli spor olduğunu hatırlatmalı tjk bir ticari şirket değildir.Kalitesiz at sahiplerinin gereksiz yüksek ilramiyelerle ceplerinin şişirildiği bir süpermarket şirketi hiç değildir

  1. Bu korona doneminde bir çok yarıssever tjk tarafından e bayiye yonlendirildi ve siz halen bayilere daha ne zulüm yapabilirim diye düşünüyorsanız tebrikler

  2. sakir kalite kokan ukalalik müsvedesi önce bi kisilikli ol öyle haddine gel insanlik kisvesine bürün ahali ol;herkesin hakkidir at kosmak; insan haklarina saygi cercevesinde herkes diledigini alni acik er gibi yapmak.Bakin bu elestirimi simdi bizide seviyesiz seviyesiz savunma mecbutiyetine sokuyor,varsa ki senin önce bi tutulacak tarafin bi kerametin,bi yetenek ve vasfin,takdir edilesi bir tarafin,bilgeligin,ulemaligin,ahlaka sayan durusun ki olsa bu meziyetler sende böyle alcalmazsin,haddin mi senin baskalarina kalitesiz demen.

   1. 3 üniversite mezunuyum ayrıca bir yüksek lisansyorumuna mecburi cevap yazmasam dış dünyada hiçbir cemiyette yan yana bile gelemeyiz.Ancak bu senin hakaretlerine cevap vermiyecegim anlamına gelmez.O bahsi geçen kelimelerinin hepsini bir yulara geçirip sana yediririm .Ben atları severim at kılığındaki insanları değil

 3. Yahu arkadaslar kim yazıyorsa üzerine alınabilir. Tuşa dokunan tjkya ve baskana giydirmeye başlıyor. Ya kardeşim siz bu ülkede yaşamıyormusunuz? Binlerce işyeri kapandı, milyonlarca kişi işsiz kaldı. Siz ikide bir kalkmış yarışlar neden geç başlıyor, baskan yetersiz, pısırık vs vs diyorsunuz. Sanki ortada birşey yok, herşey normal akışında, at yarışları neden koşulmuyor. Beyler okullar bile açılamadan kapandı, yoksa siz uzaydamı yaşıyorsunuz?

 4. Ganyan bayileri umursadıkları yok. Kendi paraları olan teminatlarından para verdiler. İnsaf insan bir prim yükselt yıl sonuna kadar prim arttır . İlk kapılar kapanacak kimse içeri girmiyecek sizler yaptırın Tjk olarak biz 500 tl öderiz dediler. Şimdi gönderilen talimatta işyer içine müşteri alın diyor. Yapılan onca kapılar boşamı gitti ki halan yapılan işlerin paraları ödenmedi. Tjk yönetimi kesinlikle bayileri düşünöüyor umursamıyor.

 5. senin at seviciligini yiyeyim bana hakareti bile at üzerinden yaptin ya ayni güncel siyasetin aynasi gibisin;atcilik tabiriyle hem nalina hem mihina yani ne yüzün var ne astarin hem senin adam olamasin dedim hikayesinden de habein vardir;okumakla adam olunmaz ki ben de üc üniversite arti birde burs kazandim ama bitirme ihtiyaci hisetmedim ;endüstri,makine ve elektronik mühendislikleri ve yurt disinda birde burs bilgine olsun diye,elestri adi altinda insanlara kalitesiz diyemezsin,elestri tabiki haktir ve düzelti yapmak güclendirmek icin kullanilir,ki asloan erdemli bir toplum olabilmektir elestrideki amac tam da düsündügüm gibi tepeden bakma görgüsüzce yok üniversite okudum diye hava atip kendini kücültmek bu olsa gerek.Yulara gecirip yedirmek te ancak üc üniversite bitirip üstüne bir de lisans yapan sivri akillilara özgü bisey olmali, boynuma takmani yeglerim.
  Ben sana veya herhangi bir kimseye hakaret yapmayi kendime hakaret sayarim,cikar sapkani önüne koy ve bir daha yazdiklarini akil ve cemiyet ananeleri süzgecinden gecir ve yanlistan dönerek ve ya baska niyetle söyledigini izah et ve takdir edil,erdemli olmak kendin icin istedigini baskasi icinde makul gömektir;budur tüm mesele.
  Bakin iki hakaret var bir:Sayin adali ve yönetimine; ülke tepeden tikanmis error veriyor sürekli bloke bir sekilde kurumlar ve islevsiz neden tjk,suclayacaksaniz merci belli,ikincisi kalite ariyorsunut,prestij ariyorsunuz v.s güzel ama kalitesiz atsahibi tabiri burda hak degil cünkü o kalite dediguniz seyde kabul edin etmeyin en basta yönetenlerin olmak üzere sizde ve bende dahil olmak üzere hepimizin payi var,herkes ki bana göre kanunuda mühim degil esittir;asolan iyili ve kötülüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir