BAY EMİR kısada çok farklı!

16 Şubat 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda koşulan, 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-8 Yüreğir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Ahmet Korkmaz’ın sahibi, M. Sabri Tuncer ile Kerem Erensoy’un yetiştiricisi ve Muhittin Korkmaz’ın antrenörü olduğu Bay Emir (5y aa Kaizbert – Yelhanım, Yelhan) jokeyi Mehmet Akyavuz ile 1400 metre kum pistte 1’36”81’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Bir önceki yarışını 2200 metrede koşup 3 atta 3’üncü olan Bay Emir, kısa ve orta mesafeleri ne denli iyi koşabildiğini bir kere daha gözler önüne serdiği koşuda kariyerinin 15’inci birinciliğine imza atarken, kazancını da 1.116.900 TL’ye yükseltti. Yarışa 1 boy gecikmeli başlayan Aşemez (Yalaz) son düzlüğe avans vererek çıktığı mücadelede ikincilikte kalırken, Bildenhan (Ateştopu) üçüncü, startla birlikte başa çıkan Pirsus (Yalaz) ise dördüncü oldu.

Bay Emir (Mehmet Akyavuz)

Koşu sonrası düzenlenen kupa töreninde kazanan safkanın sahibi adına Mehmet Şimşek’e kupasını ve çiçeğini Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Sarı verdi. Sarı ayrıca Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e de çiçek takdim etti.

Yüreğir Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir