BEGÜM ATMAN KARATAŞ Kupası BONNY BOMB’un…

24 Haziran 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Begüm Atman Karataş koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, Sedat Demiral’ın ise antrenörü olduğu Bonny Bomb (3y dd Hakeem – San Vicente, Victory Gallop) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Chain Of Destiny (Torok) elde ederken, mücadeleden Anadolu Prensesi (Mendip) üçüncü, Fluttershy (Hakeem) dördüncü, Higebz (Scarface) ise beşinci olarak ayrıldı.

Bonny Bomb (Gökhan Kocakaya)

İlk sınıf galibiyetini aldı…

Bugüne kadar sadece sentetik pistte start alan ve koştuğu 9 yarışın 5’ini kazanırken, 3’ünden de ikincilikle ayrılan Bonny Bomb, Kv-7 Reha Eken Koşusunun ardından Kv-8 sınıfındaki Begüm Atman Karataş Koşusunu da kazanarak çıkışını sürdürdü ve bu galibiyetiyle aynı zamanda kariyerinin de ilk sınıf galibiyetini elde etti.

Memento’nun 1 boy geç başladığı koşuda, ilk metrelerde Anabella liderliği aldı. İkincilikte Ballı Kaymaklı, üçüncülükte Higebz daha sonra Thunder Jest ve Royal Diadem sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’e gelindiğinde Anabella liderliğini korurken ikinciliğe Royal Diadem girerken üçüncülükte Higebz daha sonra Thunder Jest şeklinde 1200 startı geçildi. 1000 startında Anabella az farkla liderliğini korurken Memento ikinciliğe girdi. Üçüncülükte Royal Diadem, Higebz ve Thunder Jest üçlüsü şeklinde 800 ve 600 geçilip düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Anabella ve içindeki Higebz arasındaki liderlik mücadelesine en iç kulvardan Chain Of Destiny ve dış kulvardan Bonny Bomb katıldı. 200’den sobra Chain Of Destiny ve Bonny Bomb ikilisi önde yalnız kaldılar. Son metrelerde rakibine hakim olan Bonny Bomb boyun farkı ve 2’05″90’lık derecesi ile kazanan isim oldu.

Gülnur Gülerce, Azra Karataş ve Özdemir Karataş
Gökhan Kocakaya ve Halis KarataşNews Reporter

1 thought on “BEGÜM ATMAN KARATAŞ Kupası BONNY BOMB’un…

  1. Kurtel Ekürisi Long Runner gibi olmasını beklemesin bence bu Chain off Destny çim atı değil, Kum ve Sentetik bu kızımız için ideal pist. Gelecek yarışı kum ya da sentetik olsun mesafe fark etmez rahat kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.