Begüm Atman Karataş Kupası STEEL QUEEN’in…

24 Haziran 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Begüm Atman Karataş koşusunu, Nafiz Çelik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Doğukan Çelik’in yaptığı Steel Queen (3y dd Scarface – Lady Akarca, Bosporus) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Lavender (Oğlum Melih) elde ederken, Filyos (King David) üçüncü, My Pretty Girl (Kafkaslı) dördüncü, Last Tulip (Red Giant) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk sınıf galibiyeti…  

Son iki koşusu olan G1 Dişi Tay Deneme ve G1 Kısrak koşularında beklenen performansı sergileyemeyen Steel Queen, bu kez daha başarılı olduğu sentetik pistte ve son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Muhammed Mir Bilgin idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde dıştan gelen rakibinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek kazanmayı başarırken kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.   

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte atak yapan My Pretty Girl liderliği alırken ikinciliğe Steel Queen girdi. Daha sonra Lavender ve Pranayama sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de My Pretty Girl liderliğini korurken yine ikincilikte Steel Queen arkalarında Lavender, daha sonra Anadolu Rüyası ve Pranayama şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de My Pretty Girl halen lider, Steel Queen yine takipte, daha sonra Lavender ve Pranayama sırası ile 800 startı geçildi. 600’de My Pretty Girl ikincilikteki Steel Queen’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de My Pretty Girl ve dışındaki Steel Queen arasındaki mücadeleye Lavender’de katılmaya çalıştı. 200’de liderliği alan Steel Queen ikinciliğe giren Lavender’in tüm ataklarına rağmen yarım boy farkla ve 2’04”60 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “Begüm Atman Karataş Kupası STEEL QUEEN’in…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir