Onlar artık hem Eküri, hem de en büyük rakipler!

4-5 Eylül 2021 Cumartesi ve Pazar günleri koşulacak olan Uluslararası Yarışların At Deklareleri 31 Ağustos 2021 Salı günü saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Buna göre hangi yarışı koşacakları büyük bir merakla beklenen Kurtel Ekrüsine ait 2 şampiyonun start alacağı yarışlar da belli oldu.

Kariyeri boyunca 15 startta 12 birincilik elde eden ve Gazi Koşusu başta olmak üzere 5 G1 galibiyeti bulunan Call To Victory ile tam 11 G1 galibiyeti bulunan rekortmen şampiyon Long Runner, 5 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan 1.5 Milyon lira ikramiyeli G2 Topkapı Koşusunda birlikte start alacaklar.

15 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunu kazanarak tam bir yıl sonra finiş çizgisini önde geçen Call To Victory’nin, 2400 metre çim pistte koşulacak Boğaziçi Koşusuna da kaydı vardı ama ilgilileri 1600 metre mesafeli Topkapı Koşusunu tercih etti…

Call To Victory (Ahmet Çelik)

Öte yandan hem Boğaziçi, hem de Topkapı Koşusuna kaydı bulunan ve Akdeniz Derbisi zaferi sonrası yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle bir süre idmanlarına ara verip Temmuz ayının ortalarında yeniden idmanlara başlayan bir diğer şampiyon isim Long Runner’ın da, idman durumu dikkate alınarak uzun mesafeli Boğaziçi Koşusu yerine 1600 metre çim pistte koşulacak Topkapı Koşusunda start alması kararlaştırıldı.

Long Runner (Gökhan Kocakaya)

Topkapı Koşusuna kayıtları Nimet Arif Kurtel forması adına yapılan 2 safkanın, son dakika bir sahip değişikliği yaşanmazsa bu önemli koşuda eküri olarak piste çıkmaları bekleniyor.

İlk kez bir araya gelen Call To Victory ve Long Runner yarışta her ne kadar eküri olsalar da, Onur Özelcanat ve Mehmet Demir gibi iki farklı antrenörün ellerinde idman edilen safkanlar kuşkusuz birbirlerinin en büyük rakibi olacaklar.
Bu iki safkanın sonucu büyük bir merakla beklenen rekabeti, hiç kuşkusuz yurtdışından bu sene de herhangi bir katılım olmaması nedeniyle sönük geçebileceği düşünülen organizasyona büyük bir renk katacak…

Bakalım kim kazanacak?

Gazi Koşusu ve 5 G1 galibi Call To Victory mi? Yoksa bir süre ara veren 11 G1 galibi rekortmen safkan Long Runner mı? Yoksa Kurtel ekürisinin koşudaki 8 rakibinden herhangi biri mi?

News Reporter

10 thoughts on “Onlar artık hem Eküri, hem de en büyük rakipler!

  1. Bu habere bir yarışsever olarak çok sevindim ve hem safkanların hemde A.Çelik ? G.Kocakaya arasındaki mücadeleyi bir Gazi Koşusu heyecanıyla bekliyorum.

    Haberden sonra resmi siteye girip diğer kayıtlara bakmak istedim ama kayıtlar gözükmüyor. Ne zaman siteye yansıtılacağı ile ilgili bir bilgi var mıdır?

  2. Gönlüm atbaşından yana her iki safkanda sabırlı, ribella, grand ekinoks gibi efsaneler hiçbirinin geçilmesini istemiyorum

  3. Longrunner ctv’den 10 gömlek daha kalite safkandir. Aksini iddaa edenle at yarışı konuşulmaz.

  4. NE GEREK VAR ÇARPIŞTIRMAYA ?AYRICA HANGİ TARAF DAHA ÇOK İSTERSE BİRİNCİLİĞİ DİĞER AT SIKMAYACAKTIR TALİMATLAR BÖYLE BANA GELEN 🙂 milyonluk para basma makinesi çünkü bunlar GÜZEL Bİ İKİ EKÜRÜ BİTİRME OLUR AMA SİZE ŞUNU RAHAT SÖYLEYEBİLİRİM CALL TO VİCTORY HALA GÜCÜ BELLİ OLMAYAN Bİ SAFKAN SON KOŞUDA O SON METREDEKİ AYAK DEĞİŞTİRMESİ FALAN BAŞKA Bİ DÜNYADA CTV UZAK ATAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir