Belmont Stakes’de Büyük Kapışma…

Amerika’da Kentucky Derby (2000 m.) ve Preakness Stakes (1900 m.)’den sonra Triple Crown’un son ayağı olarak koşuşan Belmont Stakes (2400 m.) 5 Haziran 2021 Cumartesi günü Belmont Park’ta koşulacak.

Toplam 1.5 Milyon Dolar ikramiyeli bu seneki koşuya 8 at deklare oldu. 1 Mayıs 2021 Cumartesi günü Churchill Downs Hipodromu’nda 147’inci Kentucky Derbiyi kazanan ancak yapılan doping testinde Kentucky yarışlarında yasal sınırın 2 katı olan Betametazon (21 pikogram) maddesi çıktığı tespit edilen Medina Spirit bu önemli koşuda olamayacak.

2 yaşında G1 Claiborne Breeders Futurity, 3 yaşında G1 TVG Breeders’ Cup Juvenile presented by Thoroughbred Aftercare Alliance, G3 Soutwest Stakes ve G2 Toyota Blue Grass Stakes’i kazanıp Kentucky Derby’e namağlup ve büyük favori olarak çıkan ancak 4 tayın çok yakın aralarla finişe girdiği mücadeleyi dördüncü tamamlayan Essential Quality (Tapit) koşunun favorisi olarak gösteriliyor.

Toyota Blue Grass Stakes’i Essential Quality ve Higly Motivated’ın uzak farkla arkasında üçüncü tamamladıktan sonra Preaklness Stakes’de harika bir performans sergileyerek Midnight Bourbon ve Medina Spirit’i çok kolay bir şekilde geçen Rombaurer (Twirling Candy) koşunun iddialı bir diğer ismi…

G2 Louisiana Derby galibi ve Kentucky Derby’nin yakın ara üçüncüsü Hot Rod Charlie (Oxbow), G1 Santa Anita Derby galibi olmasına rağmen Kentucky Derby’de başarılı olamayan Rock Your World (Candy Ride) ve G1 Florida Derby galibi olup Kentucky Derby’de dokuzuncu olabilen Known Agenda’ya (Curlin) koşuda plase şansı tanınıyor. Bourbonic (Bernardini), Overlook (Curlin) ve France Go de Ina (Will Take Charge) ise şanslarının çok az olduğu düşünülen taylar…

Büyük bir mücadeleye sahne olması beklenen Belmont Stakes’e Türkiye’den müşterek bahis oynatılacak, TJK TV ve TAY TV’den de naklen yayınlanacak.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir