BELMONT ve PARX’da Türk Rüzgarı esiyor…

Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden genç antrenörlerden Mertkan Kantarmacı, 27 Mayıs Cuma ve 29 Mayıs 2022 Pazar günleri Amerika’nın ünlü Belmont Hipodromunda 3 yarış kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Cuma günü 1400 metre kum pistte koşulan 66.000 $ ikramiyeli Claiming mücadeleyi Lafitte’s Fleet (More Than Ready) isimli 5 yaşındaki iğdiş safkanı ile kazanan genç yetenek, Pazar günü günün 2.koşusu olan Claiming mücadeleyi 3 yaşlı dişi Rhubarb Martini (Malibu Moon), günün 9.koşusu olan Claiming mücadeleyi ise 5 yaşlı İğdiş safkan Front Man (Pioneer Of The Nile) ile kazanmasını bildi.

Kantarmacı ayrıca 31 Mayıs Salı günü Parx’ta koşulan günün 2.koşusunu 4 yaşındaki Matoula (Oxbow) ile kazanırken, kardeşi İlkay Kantarmacı da aynı hipodromda günün 9.koşusunu 4 yaşlı dişi safkan Blue Paynt (Paynter) ile kazandı.

Bu sene Mayıs sonu itibariyle 15 birinciliğe ulaşan Kantarmacı kardeşler, bu son başarılarıyla Amerika kariyerlerinde ise toplamda 187 birinciliklerini elde ettiler.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir